LE: Pięć goli Chelsea w Kijowie

Olivier Giroud

Chelsea zdecydowanie potwierdziła swoją wyższość nad Dynamem Kijów w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy. The Blues w wyjazdowym spotkaniu wygrali efektownie 5:0.

Piłkarze Chelsea awans do ćwierćfinału praktycznie zapewnili sobie już w pierwszym meczu na Stamford Bridge, w którym zwyciężyli pewnie 3:0. Rewanż w Kijowie wydawał się formalnością i tak też było.

Podopieczni Maurizio Sarriego ponownie nie dali żadnych szans swojemu ukraińskiemu przeciwnikowi. Chelsea już w piątej minucie objęła prowadzenie po strzale Oliviera Giroud, do którego piłka trafiła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Francuski napastnik w 33. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując świetne dogranie Marcosa Alonso z lewej strony boiska. Tuż przed przerwą goście z Londynu podwyższyli na 3:0. Tym razem siatki Dynama z bliska trafił Alonso, a w roli asystenta wystąpił Callum Hudson-Odoi.

Chelsea nie zamierzała jednak na tym poprzestawać. W 59. minucie hattricka skompletował Giroud, który uderzeniem głową zamienił na gola precyzyjne dośrodkowanie Williana z rzutu wolnego z prawej strony boiska.

Kwadrans przed zakończeniem spotkania, Giroud do swoich goli dołożył również asystę, świetnie zagrywając do Hudsona-Odoia, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył na 5:0.

Dynamo Kijów – Chelsea FC 0:5 (0:3)