Bournemouth wygrywa z czerwonymi Kogutami

Piłka Premier League

W pierwszym sobotnim spotkaniu Premier League, Bournemouth skromnie 1:0 pokonało u siebie Tottenham Hotspur. Goście z Londynu przez niemal całą drugą połowę grają w dziewiątkę.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania toczyła się pod dyktando gości z Londynu. Do sytuacji strzeleckich dochodzili Dele Alli, Lucas Moura i Son Hueng-Min, ale świetnie w bramce Bournemouth spisywał się Travers.

Tuż przed przerwą Tottenham doznał poważnego osłabienia. Za niesportowe zachowanie i popchnięcie rywala czerwoną kartką ukarany został Son. W pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

Trzy minuty po przerwie sędzia ponownie sięgnął po czerwoną kartkę i pokazał ją kolejnemu zawodnikowi Tottenhamu. Za brutalny faul z boiska wyrzucony został Juan Foyth.

Grający w dziewiątkę piłkarze Tottenhamu bardzo skutecznie bronili się przez długi czas i wydawało się, że zdobędą jeden punkt. Tak się jednak nie stało. W doliczonym czasie gry Bournemouth zdobyło bowiem zwycięskiego gola. Po dośrodkowaniu Ryana Frasera z rzutu rożnego, do piłki w polu karnym dopadł Nathan Ake i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi.

Bournemouth AFC – Tottenham Hotspur 1:0 (0:0)