United znów zatrzymani na Molineux

Paul Pogba

Podziałem punktów zakończyło się ostatnie spotkanie drugiej kolejki nowego sezonu angielskiej Premier League – na Molineux, Wolverhampton Wanderers zremisował z Manchesterem United 1:1 (0:1). Przed przerwą, prowadzenie gościom dał Martial, ale w 55. minucie kapitalną bramkę zdobył Neves. United mogli jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale karnego nie wykorzystał Pogba.

Nuno Espirito Santo zdecydował się na identyczną jedenastkę, jak w przypadku rywalizacji z Leicesterem przed tygodniem. Jednej korekty po rozgromieniu Chelsea dokonał za to Ole Gunnar Solskjaer – w miejsce Pereiry pojawił się James.

Na pierwszy strzał na Molineux w poniedziałkowy wieczór trzeba było poczekać blisko pół godziny, ale od razu zamienił się w bramkę – w 27. minucie, Rashford zagrał w pole karne gospodarze, a silnym uderzeniem pod poprzeczkę, bramkarza Wilków pokonał Martial.

Po zmianie stron, przebudzili się podopieczni Nuno Espirito Santo – w 54. minucie, piłkę z rzutu wolnego posłał Moutinho, a uderzający głową Jimenez ostemplował słupek. Kilkadziesiąt sekund później było już jednak 1:1 – Moutinho zagrał do ustawionego przed polem karnym Nevesa, który kapitalnym uderzeniem sprzed szesnastki ulokował futbolówkę w siatce, obijając po drodze poprzeczkę.

Nieco ponad dziesięć minut później, Czerwone Diabły miały doskonałą okazję, by wrócić na prowadzenie. Pogba został najpierw sfaulowany w polu karnym przez Coady’ego, ale strzał Francuza z jedenastu metrów wybronił Rui Patricio. W 82. minucie okazję mieli jeszcze gospodarze, ale po dośrodkowaniu Traore, strzał głową Jonny’ego pewnie wybronił de Gea.

Kiedy następne mecze?

Wilki zaliczyły tym samym czwarty z rzędu mecz bez porażki przeciwko Manchesterowi United (w poprzednim sezonie dwie wygrane i remis). Po dzisiejszym remisie, Czerwone Diabły plasują się z czterema punktami na czwartym miejscu, podczas gdy podopieczni Nuno Espirito Santo zajmują 13. miejsce po dwóch remisach. W następnej kolejce, piłkarze Ole Gunnara Solskjaera podejmą Crystal Palace, a Wolverhampton zmierzy się z Burnley

Wolverhampton Wanderers – Manchester United 1:1 (0:1)

0:1 Martial 27′