Carabao Cup: Man Utd jako ostatni

Marcus Rashford

Manchester United został ostatnim ćwierćfinalistą Carabao Cup. Czerwone Diabły po zaciętym meczu wygrały w środę na Stamford Bridge z Chelsea 2:1 i zameldowały się w V rundzie rozgrywek po raz trzeci w ostatnich czterech sezonach.

Pierwszy gol dla gości padł w 25. minucie, kiedy to Marcus Rashford wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Marcos Alonso na Danielu Jamesie. W drugiej połowie kibice obejrzeli natomiast dwie piękne bramki. Najpierw w 61. minucie Michy Batshuayi przejął piłkę wykopaną przez Willy’ego Caballero, przebiegł z nią od połowy boiska i w pełnym biegu uderzył przy słupku. O wyniku spotkania zadecydowała natomiast akcja z 73. minucie. Rashford popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego z 30 metrów i piłka wpadła do siatki Chelsea tuż pod poprzeczką.

Chelsea – Manchester United 1:2 (0:1)

0:1 Rashford 25′ (k)
1:1 Batshuayi 61′
1:2 Rashford 73′