Arsenal na remis z Wolverhamptonem

Piłka Premier League

Tylko jeden punkt na swoje konto zapisał w sobotę Arsenal. Kanonierzy na własnym stadionie zremisowali 1:1 z Wolverhamptonem Wanderers.

Kanonierzy przystępowali do meczu z Wilkami w roli faworyta, chcąc wykorzystać atut własnego boiska. Zdawali sobie jednak sprawę, że nie mogą sobie pozwolić na zlekceważenie rywala.

Pierwsza połowa przebiegła zgodnie z planem dla podopiecznych Unaia Emery’ego, którzy od 21. minuty prowadzili 1:0. Po zagraniu z prawej strony boiska, piłkę w polu karnym otrzymał Alexandre Lacazette i zdecydował się na podanie do jeszcze lepiej ustawionego Pierre’a-Emericka Aubameyanga. Ten płaskim strzałem z dziesięciu metrów nie dał szans bramkarzowi.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie, ale w 76. minucie goście zaskoczyli defensywę Arsenalu. Po dośrodkowaniu Joao Moutinho z prawego skrzydła, pojedynek główkowy w polu karnym wygrał Raul Jimenez i pokonał bezradnego Bernda Leno. Jak się okazało był to gol na wagę remisu.

Arsenal FC – Wolverhampton Wanderers 1:1 (1:0)

1:0 Aubameyang 21′
1:1 Jiemenz 76′

Wolverhampton – Saiss, Diogo Jota

Arsenal: Leno – Chambers, Papastathopoulos, David Luiz, Tierney (87′ Kolasinac) – Özil, Guendouzi, Torreira (73′ Saka), Ceballos – Lacazette (60′ Martinelli), Aubameyang

Wolverhampton: Rui Patricio – Dendoncker, Coady, Saiss – Doherty (71′ Vinagre), Moutinho, Ruben Neves, Castro – Traore, Raul Jimenez, Diogo Jota (90+1′ Neto)