Crystal Palace wygrywa z Bournemouth

Piłka Premier League

Crystal Palace skromnie 1:0 pokonało Bournemouth w pierwszym meczu 15. kolejki Premier League. Dla Orłów to bardzo cenna wygrana, bowiem przez większość spotkania grali w osłabieniu.

Spotkanie fatalnie ułożyło się dla gospodarzy, bowiem od 18. minuty musieli grać w osłabieniu. Czerwoną kartką za brzydki faul na rywalu ukarany został Mamadou Sakho. Goście, choć mieli optyczną przewagę, nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 76. minucie. Wówczas świetną indywidualną akcję przeprowadził Jeff Schlupp, który wpadł z piłką w pola karne, a następnie mocnym strzałem z lewej jego strony zaskoczył bramkarza rywali. Jak się okazało była to bramka na wagę wygranej.

Crystal Palace – Bournemouth 1:0 (0:0)

1:0 Schlupp 76′