Man Utd lepszy od Newcastle

Ole Gunnar Solskjaer

W przedostatnim czwartkowym starciu w ramach 19. kolejki angielskiej ekstraklasy Manchester United pokonał na swoim stadionie pewnie 4:1 Newcastle United. Dzięki tej wiktorii spadkobiercy 20-krotnych mistrzów Anglii wskoczyli na siódme miejsce w tabeli Premier League.

Batalia rozgrywana na Old Trafford była starciem z udziałem dwóch drużyn sąsiadujących ze sobą w ligowej klasyfikacji. Gospodarze przystąpili do swojej potyczki po niespodziewanej porażce Watfordem FC. Z kolei ekipa z hrabstwa Tyne and Wear ostatnio w pokonanym polu pozostawiła Crystal Palace.

Po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji w lepszych nastrojach na przerwę udali się zawodnicy teamu z czerwonej części Manchesteru. Goście co prawda pierwsi zdobyli bramkę, ale Czerwone Diabły mimo wszystko zdołali wyjść na prowadzenie.

Wynik meczu w 17. minucie otworzył Matthew Longstaff, wykorzystując szybką kontrę swojej drużyny. 19-latek strzałem z prawej nogi zmusił do kapitulacji Davida De Geę. Radość w szeregach Srok trwała jednak tylko do 24 minuty, gdy do wyrównania doprowadził Anthony Martial.

Tymczasem w 36. minucie na prowadzenie Man Utd wyprowadził Mason Greenwood, popisując się genialnym uderzeniem sprzed pola karnego. Na tym jednak ekipa Ole Gunnara Solskjaera nie poprzestała, podwyższając swoje prowadzenie w 41. minucie za sprawą Marcusa Rashforda.

Po zmianie stron swoje drugie trafienie zaliczył z kolei Francuz Martial, pokonując golkipera rywali po uderzeniu “podcinką”. Tym samym ekipa z Old Trafford mogła być już pewna swojego siódmego zwycięstwa w sezonie. Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie, więc Czerwone Diabły wygrały 4:1.

Manchester United – Newcastle United 4:1 (3:1)

0:1 Longstaff 17′
1:1 Martial 24′
2:1 Grenwood 36′
4:1 Rashford 41′
5:1 Martial 51′