Man Utd z ósmą wiktorią w sezonie

Marcus Rashford

W ostatnim sobotnim meczu w ramach 20. kolejki angielskiej ekstraklasy Burnley FC przegrał na swoim stadionie z Manchesterem United 0:2. Przedstawiciele 20-krotnych mistrzów Anglii zaliczyli tym samym swoje drugie zwycięstwo z rzędu.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego obie ekipy dzieliła w ligowej tabeli różnica czterech punktów. Czerwone Diabły przystępowały do swojej potyczki opromienione wygraną nad Newcastle United. Z kolei team z siedzibą na Turf Moor ostatnio Everton, co zwiastowało ciekawe widowisko na obiekcie spadkobierców dwukrotnych mistrzów Anglii.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji zespołem aktywniejszym w ofensywie byli zawodnicy Man Utd, którzy w głównym stopniu za sprawą Marcusa Rashforda próbowali objąć prowadzenie. Młody Anglik po raz pierwszy mógł wpisać się na listę strzelców w 13. minucie, ale bez efektu. Z kolei w 19. minucie ten sam piłkarz trafił w słupek.

Wynik spotkania został otwarty tuż przed przerwą, gdy na prowadzenie Man Utd wyprowadził Anthony Martial. Francuz w sytuacji oko w oko z Nickiem Pope’m skierował piłkę do siatki, oddając strzał z prawej nogi. Napastnik ekipy z Old Trafford zaliczył jednocześnie swoje siódme trafienie w trakcie trwającej kampanii.

W drugiej osłonie gospodarze szukali gola wyrównującego, ale ani próba Phila Bardsleya, ani Johanan Gudmundssona nie znalazła odzwierciedlenia w zmianie wyniku. Z kolei w 83. minucie podwyższyć prowadzenie próbował Martial, ale ostatecznie nie oddał strzał. Chwilę później swoją szanse miał też Jesse Lingard, ale jego próba została zablokowana.

Tymczasem  w piątej minucie doliczonego czasu  bramkę zdobył Rashford, podwyższając prowadzenie swojej ekipy na 2:0. Jednocześnie podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zaliczyła swoje ósme zwycięstwo w sezonie, wskakując na piąte miejsce w ligowej tabeli. W kolejnej serii gier Burnley zmierzy się z Aston Villą, a Man Utd zagra z Arsenalem FC.

Burnley FC – Manchester United 0:2 (0:1)

0:1 Martial 44′
0:2 Rashford 90+5′