Liverpool z kolejną wygraną

Mohamed Salah

Liverpool ponownie nie zawiódł swoich kibiców. W czwartkowym spotkaniu 21. kolejki Premier League podopieczni Juergena Kloppa pokonali u siebie 2:0 Sheffield United

Liverpool był murowanym faworytem do zwycięstwa i nie zawiódł. The Reds na prowadzenie wyszli już w 4. minucie. Po długim podaniu Van Dijka, piłkę z lewej strony świetnie opanował Robertson, a następnie zagrał w pole karne do Salaha. Ten spokojnie trafił do siatki z siedmiu metrów.

Kilka minut później reprezentant Egiptu mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi, ale tym razem świetnie interweniował Henderson. Bramkarz Sheffield United wygrał pojedynek z Salahem także w 30. minucie. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obraz gry nie ulegał zmianie. Liverpool stwarzał sobie kolejne sytuacje. W 57. minucie nieznacznie niecelnie z dystansu uderzał Firmino. Trzy minuty później niewiele brakowało, a piłka wylądowałaby w siatce po zagraniu Salaha z rzutu wolnego. Gości w tej sytuacji uratował słupek.

W 64. minucie The Reds zdobyli drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Sadio Mane, który na raty wykorzystał sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu Salaha.

W końcówce meczu Sheffield United mogło zdobyć kontaktowego gola, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w piłkę źle trafił McBurnie.

Liverpool FC – Sheffield United 2:0 (1:0)