West Ham z wygraną, Newcastle na remis z Burnley

Łukasz Fabiański

W polskim boju w ramach 28. kolejki angielskiej ekstraklasy West Ham United pokonał na swoim stadionie Southampton FC 3:1. W szeregach Młotów całe spotkanie zaliczył Łukasz Fabiański, a u gości cały mecz rozegrał Jan Bednarek Z kolei w starciu z udziałem Newcastle United i Burnley FC miał miejsce rezultat 0:0.

Londyńczycy już na przerwę schodzili z korzystnym wynikiem 2:1. Wynik rywalizacji otworzył Jarrod Bowen, wykorzystując w 15. minucie podanie Pablo Fornalsa. Polski bramkarz West Hamu został natomiast zmuszony do kapitulacji w 31. minucie po strzale Michaela Obafemiego. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do gospodarzy, gdy w 40. minucie bramkę zdobył Sebastien Haller. Wynik rywalizacji ustalił z kolei Michail Antonio.

O ile w starciu na Olympijský stadion padły cztery gole, to żadnego trafienia nie zobaczyli kibice nzgromadzeni na trybunach St James Park. Nieco bliżsi zwycięstwa byli piłkarze Srok, co było następstwem dwóch prób Matta Ritchiego. Obie próby zawodnika Newcastle były jednak niecelne.

West Ham United – Southampton FC 3:1 (2:1)