Tottenham gromi w Liverpoolu

Harry Kane

Osiem bramek obejrzeli kibice na Goodison Park, gdzie Everton podejmował Tottenham Hotspur. Przedświąteczna niedziela była szczęśliwa jednak tylko dla gości, którzy wygrali efektownie 6:2.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu gry prowadzenie dla Tottenhamu mógł uzyskać Harry Kane, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Tymczasem w 21. minucie na prowadzenie wyszedł Everton. Po zagraniu Calverta-Lewina z lewej strony pola karnego, do siatki trafił Theo Walcott.

Radość kibiców Evertonu z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem sześć minut później Tottenham doprowadził do wyrównanie. Fatalne nieporozumienie Zoumy z Pickfordem wykorzystał Son Heung-Min, który przejął piłkę, a następnie trafił do pustej bramki.

W 35. minucie Tottenham wyszedł na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dele Alli, który dobił obroniony przez Pickforda strzał Sona. Koguty nie zamierzały na tym poprzestawać. W 42. minucie było już 3:1 dla gości. Piłkę w bramce umieścił Kane, do którego piłka trafiła po odbiciu się od słupka po strzale Trippiera z rzutu wolnego.

Trzy minuty po przerwie Tottenham zdobył czwartego gola. Tym razem Pickford skapitulował po ładnym strzale z woleja w wykonaniu Eriksena. W 51. minucie drugiego gola zdobył Sigurdsson, który otrzymał piłkę przed polem karnym, wbiegł w “szesnastkę” i precyzyjnym strzałem zmusił Llorisa do kapitulacji.

W 61. minucie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Son, który tym razem wykorzystał sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu Lameli. W 74. minucie na 6:2 podwyższył Kane, który wykończył dogranie Sona z lewej strony boiska. Jednocześnie ustalił wynik pojedynku.

Everton FC – Tottenham Hotspur 2:6 (1:3)

1:0 Walcott 21′