The Blues pokonali Newcastle

Willian

Sobotni wieczór okazał się szczęśliwy dla piłkarzy Chelsea. Drużyna z Londynu wygrała bowiem w starciu z Newcastle United, pokonując Sroki w stosunku dwa do jednego. Dla ekipy prowadzonej przez Maurizio Sarriego jest to czternaste zwycięstwo w tym sezonie ligowym.

Spotkanie nie mogło zacząć się lepiej dla gospodarzy. Już w 9. minucie prowadzili oni bowiem jeden do zera, a na listę strzelców wpisał się Pedro. Piłkarz The Blues w fantastyczny sposób przyjął podanie od Davida Luiza, a następnie w bardzo efektowny sposób pokonał bramkarza gości.

Kolejne minuty nadal utrzymane były w wysoki tempie, a ciekawą szansę na wyrównanie miał Ayoze Perez. Jego strzał okazał się jednak minimalnie niecelny, a futbolówka powędrowała obok prawego słupka. Na szczęście dla gości, kilka chwil później znacznie celniej uderzył Ciaran Clark, tym razem znajdując sposób na wyrównanie. W 40. minucie było więc już jeden do jednego.

Nie był to jednak koniec strzelania na Stamford Bridge. Po zmianie stron dalej bardzo aktywny był Pedro, który miał kilka okazji na polepszenie rezultatu. Hiszpan nie potrafił jednak ponownie pokonać bramkarza. Gola na 2:1 zdobył za to Willian, który popisał się przepięknym strzałem z lewej strony pola karnego. To było naprawdę wspaniałe wykończenie.

Ciekawe było jeszcze w końcówce spotkania. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry świetną szansę na wyrównanie miał bowiem Jose Rondon. Zawodnik gości pomylił się jednak minimalnie, a futbolówka poleciała minimalnie obok lewego słupka. Na tym to starcie się zakończyło.