Siedem goli na Molineux

Piłka Premier League

Aż siedem bramek padło w pierwszym spotkaniu 23. kolejki Premier League. Wolverhampton Wanderers, po niezwykle emocjonującym spotkaniu, pokonał 4:3 przed własną publicznością Leicester City.

Spotkanie nie mogło się lepiej rozpocząć dla Wolverhamptonu, który już po dwunastu minutach gry prowadził z Lisami 2:0. Najpierw prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Diogo Joto, a kilkanaście minut później podwyższył je Ryan Bennett. Wynik 2:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Z kolei druga połowa doskonale rozpoczęła się dla Leicester, które w ciągu sześciu minut doprowadziło do wyrównania. W 47. minucie kontaktowego gola zdobył Demerai Gray, a cztery minuty później piłkę w bramce swojego zespołu niefortunnie umieścił Conor Coady.

W 64. minucie Wolverhampton ponownie był na prowadzeniu, a po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Jota. Goście prowadzeni przez Claude’a Puela nie zamierzali się jednak poddawać i w 87. minucie doprowadzili do wyrównania po uderzeniu Wesa Morgana.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Lisom ponownie dał o sobie znać Jota, który skompletował hattricka i zapewnił swojej drużynie ważne zwycięstwo.

Wolverhampton Wanderers – Leicester City 4:3 (2:0)