Puchar Anglii: United lepsi od Arsenalu, Olkowski odpada

Romelu Lukaku

Manchester United wygrał w piątek na wyjeździe z Arsenalem 3:1 i został pierwszym z dwóch uczestników V rundy Pucharu Anglii. Tym samym Czerwone Diabły odnotowały ósme kolejne zwycięstwo pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera.

United zdobyli dwa gole w odstępie dwóch minut w pierwszej połowie, gdy po asystach Romelu Lukaku Petra Cecha pokonali Alexis Sanchez i Jesse Lingard. Przed przerwą kontaktową bramkę dla Kanonierów strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, lecz osiem minut przed końcem spotkania kropkę nad i postawił Anthony Martial i to Man Utd zachował szansę na wygranie najstarszych rozgrywek piłkarskich na świecie.

W drugim piątkowym meczu Bristol City pokonał Bolton Wanderers 2:1. W zespole gości 90 minut rozegrał Paweł Olkowski.