Tylko remis Liverpoolu z Leicester

Sadio Mane

Tylko jeden punkt na swoje konto zapisali w środę piłkarze Liverpoolu. Jedenastka Juergena Kloppa na własnym stadionie zremisowała 1:1 z Leicester City.

Liverpool do środowego spotkania przystępował ze świadomością, że może zrobić kolejny duży krok w kierunku mistrzowskiego tytułu. Wszystko za sprawą niespodziewanej straty punktów przez Manchester City.

The Reds pojedynek z Leicester rozpoczęli doskonale, bowiem już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Do piłki w polu karnym rywali dopadł Sadio Mane, a następnie mocnym uderzeniem z lewej jego strony w długi róg nie dał szans Schmeichelowi.

W pierwszej połowie swoje okazje mieli również goście. Jedną z nich wykorzystali w doliczonym czasie gry. Po zagraniu Bena Chilwella w pole karne, do piłki doszedł Harry Maguire i strzałem z kilku metrów pokonał bezradnego Alissona.

W drugiej połowie Liverpool szukał okazji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, ale ostatecznie wynik z pierwszej połowy utrzymał się do końca meczu.

Liverpool FC – Leicester City 1:1 (1:1)