Skromna wygrana Man Utd

Marcus Rashford

Po ostatnim potknięciu z Burnley, Manchester United ponownie zapisał na swoje konto komplet punktów. Czerwone Diabły tym razem skromnie 1:0 pokonały na wyjeździe Leicester City.

Od początku niedzielnej konfrontacji na King Power Stadium przeważały Czerwone Diabły. Ich ataki przyniosły efekt już w 9. minucie, kiedy na prowadzenie wyprowadził ich Marcus Rashford. Napastnik Manchesteru United wykorzystał sytuację sam na sam ze Schmeichelem po świetnym podaniu Paula Pogby za plecy obrońców.

Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie spotkania. Manchester United miał spotkanie pod swoją kontrolą i nie pozwalał rywalom na zbyt wiele.

W drugiej połowie Leicester zaczęło dochodzić do głosu i stwarzać zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Davida de Geę. Hiszpański bramkarz miał też okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami, kilka razy ratując swoją drużynę.

Ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie i Manchester United odniósł czternaste zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki tej wygranej drużyna Ole Gunnara Solskjaera, przynajmniej na kilka godzin, awansowała na piąte miejsce w tabeli.

Leicester City – Manchester United 0:1 (0:1)

0:1 Rashford 9′