Manchester City wygrywa w Londynie

Sergio Aguero

Walka o mistrzostwo Anglii jest w tym sezonie niezwykle zacięta. Liverpool i Manchester City idą łeb w łeb w wyścigu o koronę Premier League, ale w sobotnie popołudnie to właśnie ten drugi zespół wysunął się na, przynajmniej, chwilowe prowadzenie, zdobywając trzy punkty w starciu z Fulham (0:2).

Pierwszego gola w tym starciu zobaczyliśmy już w piątej minucie meczu. Bernardo Silva przejął piłkę którą podał mu Sergio Aguero, a następnie posłał futbolówkę w lewy dolny róg bramki. Żadnych szans na dobrą interwencję nie miał tu bramkarza gospodarzy, który musiał skapitulować i uznać wyższość drużyny przyjezdnej.

Aktualni mistrzowie Anglii nie zadowolili się jednak jednobramkowych prowadzeniem i już w 27. minucie podwyższyli na zero do dwóch. Tym razem rolę się jednak odwróciły. Bernardo Silva wykonał bowiem ostatnie podanie, zaś do siatki trafił Sergio Aguero. Ten duet rozumiał się dziś doskonale na boisku, po raz kolejny rozmontowując defensywę gospodarzy.

Następne minuty należały jednak do gospodarzy. Próbowali oni zdobyć gola wyrównującego, ale najpierw pomylił się Ryan Sessegnon, a następnie do siatki nie trafił także Joe Bryan. Na tym pierwsza połowa się zakończyły i niestety, ale w znacznym stopniu zakończyły się także emocje.

Po zmianie stron gra była bowiem znacznie bardziej statyczna, a oba zespoły zachowywały się tak, jakby oczekiwały na finalny gwizdek sędziego. Jedyną dobrą okazję na strzelenie gola miał Kyle Walker, ale futbolówka po jego strzale uderzyła tylko w prawy słupek bramki i na tym ten mecz się zakończył. Kolejne zwycięstwo Obywateli stało się faktem.

Fulham FC – Manchester City 0:2 (0:0)