Liverpool wraca na fotel lidera

Mohamed Salah

W jedynym piątkowym starciu w ramach 36. kolejki angielskiej ekstraklasy Liverpool FC rozgromił na Anfield Road zawodników Huddersfield Town FC 5:0. Dzięki tej wygranej piłkarze The Reds przynajmniej do niedzieli będą liderem rozgrywek.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki ze świadomością, że tylko zwycięstwa do końcu sezonu mogą przybliżyć ich do wywalczenia mistrzowskiego tytułu. Jednocześnie piątkowa wiktoria miała wygenerować presję na piłkarzach Manchesteru City, którzy swój mecz z Burnley FC rozegrają dopiero w niedzielę.

Już po zaledwie piętnastu sekundach Liverpool objął prowadzenie w starciu z drużyną Jana Siewierta. Gola strzelił Naby Keita, który stał się jednocześnie strzelcem najszybszego gola dla The Reds w czasach Premier League. Gwinejczyk wykorzystał podanie Momo Salaha, oddając strzał z prawej nogi.

Tymczasem w 23. minucie tablica wynikowa na obiekcie Liverpoolu wyświetlała już wynik 2:0. Tym razem futbolówkę do siatki skierował Sadio Mane. Senegalczyk popisał się celnym strzałem głową.

Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało natomiast do Egipcjanina Salaha. 26-latek zaznaczył swoją obecność na boisku efektownym golem, lobując bramkarza, co sprawiło, że do przerwy piłkarze The Reds prowadzili 3:0.

Po zmianie stron ekipa Juergena Kloppa dołożyła jeszcze dwa trafienia. Łupem bramkowym podzielili się między sobą Mane i Salah. Reprezentant Senegalu swojego drugiego gola strzelił w 66. minucie., pokonując Jonasa Lössla ponownie uderzeniem głową. Egipcjanin z kolei strzałem z bliska ustalił wynik rywalizacji na 5:0.

Po zwycięstwie nad The Terries piłkarze Liverpoolu oddali pałeczkę aktualnemu mistrzowi Anglii w postaci Man City, którzy na wyczyn ekipy z miasta Beatlesów będą mieli szansę odpowiedzieć w niedzielne popołudnie na Turf Moor.

Liverpool FC – Huddersfield Town 5:0 (2:0)