Bournemouth pokonało Świętych

Piłka Premier League

Bournemouth po raz trzeci w tym sezonie zapisał na swoje konto komplet punktów. W wyjazdowym meczu pokonało 3:1 Southampton.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla gości z Bournemouth, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Diego Rico z rzutu rożnego, do piłki w polu karnym dopadł Nathan Ake i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi.

W 35. minucie goście podwyższyli na 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Harry Wilson, który płaskim strzałem z około dziesięciu metrów wykorzystał dogranie Philipa Billinga.

Siedem minut po przerwie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał James Ward-Prowse.

Ostatnie słowo w piątkowym meczu należało jednak do Bournemouth. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 3:1 ustalił Callum Wilson.

Southampton FC – AFC Bournemouth 1:3 (0:2)