Druga porażka Man City! Wilki górą

Josep Guardiola

Sensacja na Etihad Stadium! Manchester City w niedzielne popołudnie doznał drugiej porażki w tym sezonie, przegrywając 0:2 z Wolverhamptonem Wanderers. Mistrzowie Anglii mają już osiem punktów straty do prowadzącego w tabeli Liverpoolu.

Manchester City do meczu z Wilkami przystępował w roli murowanego faworyta. W pierwszej połowie podopieczni Josepa Guardioli mocno jednak rozczarowali. Co prawda zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje do zdobycia bramki.

Wolverhamtpon był dobrze zorganizowany w defensywie i skutecznie odpierał ataki faworyzowanych Obywateli. Sam również od czasu do czasu starał się odgryzać, ale pierwsza część meczu ostatnie zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie mistrzowie Anglii nadal mieli optyczną przewagę. Do sytuacji strzeleckich dochodzili David Silva i Bernardo Silva, ale nie potrafili umieścić piłki w bramce rywali. Pierwszy z nich trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego.

Wilki grały natomiast bardzo konsekwentnie, wyczekując na swoją szansę. Ta przyszła w 80. minucie. Po szybkim kontrataku wyprowadzonym przez Raula Jimeneza, w sytuacji sam na sam z Edersonem znalazł się Adama Traore i wyprowadził Wolverhampton na prowadzenie.

Manchester City szukał okazji do odpowiedzi. Ostatecznie skończyło się na tym, że w czwartej minucie doliczonego czasu gry Wilki zadały kolejny cios. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Traore. Tym samym Wilki mogły cieszyć się ze sprawienia sensacji.

Manchester City – Wolverhampton Wanderers 0:2 (0:0)

0:1 Traore 80′
0:2 Traore 90+4′