Skromne zwycięstwo Kanonierów

Kibice Arsenalu

W niedzielnym meczu 8. kolejki Premier League Arsenal skromnie 1:0 pokonał u siebie Bournemouth i awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Kanonierzy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, bowiem już w dziewiątej minucie objęli prowadzenie. Do bramki Bournemouth uderzeniem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, trafił David Luiz.

W kolejnych minutach podopieczni Unaia Emery’ego kontrolowali wydarzenia na boisku. Gospodarzom należał się również rzut karny za faul na Nicolasie Pepe, ale sędzia Martin Atkinson popełnił błąd i nie wskazał na jedenasty metr. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie gospodarze mieli spotkanie pod kontrolą. Bournemouth nie potrafiło doprowadzić do wyrównania, a Kanonierom również nie udało się podwyższyć prowadzenia. Wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Arsenal FC – AFC Bournemouth 1:0 (1:0)

1:0 David Luiz 9′

żółte kartki:Arsenal – Martinelli
Bournemouth – Billing, Stacey

Arsenal: Leno – Chambers, Papastathopoulos, David Luiz, Kolasinac – Ceballos (74′ Willock), Xhaka, Guendouzi – Pepe (62′ Martinelli), Aubameyang, Saka (82′ Torreira)

Bournemouth: Ramsdale – Stacey (78′ Francis), Cook, Ake, Rico – H. Wilson (78′ Groeneveld), Lerma, Billing, King – C. Wilson, Solanke (62′ Fraser)