Championship: Baggies nadal pierwsi, grali Polacy

Mateusz Klich

West Bromwich Albion wygrało w sobotę z Middlesbrough 1:0 i umocniło się na prowadzeniu w The Championship. Baggies mają obecnie dwa punkty więcej niż Leeds United (61 minut Mateusza Klicha), które także skromnie pokonało Birmingham City.

Punkty straciły za to Swansea oraz Preston, a do strefy barażowej wskoczyli Queens Park Rangers, po zwycięstwie 3:2 nad Hull City (84 minuty Kamila Grosickiego). W takim samym stosunku Millwall (90 minut Bartosza Białkowskiego) uległo Brentford, chociaż jeszcze do 84. minuty prowadziło 2:0.

Porażki doznało także Derby County Krystiana Bielika (60 minut gry), które uległo 0:3 Charlton Athletic i spadło na 15. miejsce w tabeli.

Remis 2:2 zanotowało natomiast w Blackburn Huddersfield Town z Kamilem Grabarą w bramce. Mimo to The Terriers wrócili do strefy spadkowej.