Championship: Na czele bez zmian

Bartosz Białkowski

Nie doszło do zmian w czołówce The Championship po sobotnich spotkaniach 16. kolejki. Prowadzące w tabeli West Bromwich Albion wygrało z Hull City (90 minut Kamila Grosickiego) 1:0 i utrzymało dwupunktową przewagę nad resztą stawki.

Wiceliderem pozostało Preston North End, którego zawodnicy trzy raz pokonali Kamila Grabarę i w efekcie wygrali z Huddersfield Town 3:1. Wygrało także Leeds United (90 minut Mateusza Klicha), które uporało się z Blackburn Rovers (2:1). Punkty straciło za to Swansea City, które zremisowało na wyjeździe z Sheffield Wednesday 2:2, ratując punkt w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Zmiana menedżera dobrze podziałała na zawodników Stoke City. Wygrana z Barnsley 4:2 pozwoliła Garncarzom opuścić ostatnie miejsce w tabeli, na które zepchnęli właśnie tego rywala.

Ze zwycięstwa cieszyli się także Bartosz Białkowski i jego koledzy z Millwall, którzy wygrali 2:1 z Charlton Athletic. Przegrało za to Derby County Krystiana Bielika (90 minut, żółta kartka), które uległo 0:1 Nottingham Forest.