Championship: Gol Grosickiego, WBA wciąż na czele

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki (79 minut gry) zdobył bramkę dla Hull City, a jego drużyna rozbiła Preston North End 4:0 w meczu 18. kolejki The Championship. Tygrysy awansowały w efekcie na dziewiąte miejsce w tabeli, na czele której nadal znajduje się West Bromwich Albion.

Baggies nie dali szans Bristol City i po zwycięstwie 4:1 umocnili się na prowadzeniu. Nadal dwa punkty traci do nich Leeds United (66 minut Mateusza Klicha), które pokonało na wyjeździe Reading 1:0.

Na trzecie miejsce wskoczyło Fulham, które nie dało szans Derby County (90 minut Krystiana Bielika), a czwarte jest obecnie Nottingham Forest, które nadspodziewanie wysoko wygrało na wyjeździe z Queens Park Rangers.

Remisami musieli zadowolić się polscy bramkarze. Kamil Grabara i Huddersfield Town podzielili się punktami ze Swansea City, a Millwall Bartosza Białkowskiego zremisowało 2:2 z Wigan.