Championship: Leeds liderem, grali Polacy

Mateusz Klich

Leeds United w “polskim” meczu wygrało w sobotę na wyjeździe z Huddersfield Town 2:0 i ponownie objęło prowadzenie w The Championship. Bramki gospodarzy strzegł Kamil Grabara, a 84 minut w ekipie gości zagrał Mateusz Klich.

Piątkowy remis Nottingham wykorzystał Bristol City, które w meczu dwóch czołowych drużyn ligi ograło na wyjeździe Fulham 2:1 i awansowało na czwartą pozycję, z takim samym dorobkiem co Cottagers.

Cenne zwycięstwo nad Stoke City odniosło Hull City Kamila Grosickiego (85 minut gry). Tygrysy dzięki dwóm bramkom Jarroda Bowena zwyciężyli 2:1 i awansowali na 12. miejsce w tabeli. Gorycz porażki musiał za to przełknąć Krystian Bielik (66 minut), bowiem Derby County uległo Blackburn Rovers 0:1 i spadło na 16. miejsce.