Przełamanie Arsenalu, West Ham pokonany

Kibice Arsenalu

Arsenal w poniedziałkowy wieczór przełamał fatalną serię siedmiu kolejnych ligowych spotkań bez wygranej. Kanonierzy w derbowym meczu pokonali 3:1 na wyjeździe West Ham United.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, zawodził przede wszystkim zespół Arsenalu. West Ham starał się natomiast bronić dostępu do własnej bramki i wyczekiwał na okazję do zaskoczenia przeciwnika.

Ta nadarzyła się w 38. minucie, kiedy Młoty objęły prowadzenie. Po dośrodkowaniu Pablo Fornalsa do piłki w polu karnym dopadł Angelo Ogbonna. Obrońca West Hamu główkował, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Arsenalu i wylądowała w siatce obok zupełnie zaskoczonego Bernda Leno.

Kanonierzy przebudzili się dopiero po kwadransie gry w drugiej połowie. W 60. minucie do wyrównania doprowadził Gabriel Martinelli, który wykorzystał płaskie dośrodkowanie Seada Kolasinaca z lewego skrzydła. Brazylijczyk tym samym odpłacił się za szansę występu od pierwszej minuty.

W kolejnych minutach prowadzony przez Fredrika Ljungberga zespół poszedł za ciosem. W 66. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Nicolas Pepe, który pokonał Martina bardzo dobrym uderzeniem z prawej strony pola karnego w kierunku dalszego słupka. Trzy minuty później było już 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang, który po zagraniu Pepe popisał się łądnym uderzeniem z woleja.

West Ham United – Arsenal FC 1:3 (1:0)

1:0 Ogbonna 38′
1:1 Martinelli 60′