Lisy tracą punkty z Norwich, kolejna porażka Chelsea

Frank Lampard

Do kilku niespodzianek doszło w sobotnich meczach 17. kolejki angielskiej Premier League – komplet punktów ze Stamford Bridge wywiozło dzisiaj pogrążone w kryzysie Bournemouth, natomiast rozpędzone Leicester tylko zremisowało z Norwich. Komplety punktów na swoje konta dopisały również Burnley i Sheffield United.

Serię trzech porażek z rzędu przerwali dziś piłkarze Burnley, którzy pokonali skromnie przed własną publicznością Newcastle United 1:0. Decydująca o losach meczu okazała się sytuacja z 58. minuty – po dośrodkowaniu Westwooda z rzutu rożnego, celny strzał głową oddał wówczas Wood.

Burnley – Newcastle United 1:0 (0:0)

1:0 Wood 58′

Czwartą porażkę na przestrzeni pięciu ligowych kolejek ponieśli dziś piłkarze londyńskiej Chelsea, którzy przegrali przed własną publicznością z Bournemouth 0:1. Co ciekawe, podopieczni Eddiego Howe’a do dzisiejszego meczu przystępowali po serii pięciu porażek i z zaledwie punktem przewagi nad strefą spadkową.

W pierwszej połowie groźne sytuacje konstruowali tylko gospodarze – w ósmej minucie strzał Mounta doskonale wybronił Ramsdale, a dziesięć minut później nieznacznie pomylił się Abraham. W końcówce pierwszej odsłony, po dośrodkowaniu Williana, w ostatniej chwili zablokowany został Pulisić.

W 73. minucie, Ramsdale znów zaprezentował próbkę swoich umiejętności, po tym jak wybronił strzał głową Emersona z niewielkiej odległości. Decydująca o losach spotkania okazała się akcja z 84. minuty – piłkę zwrotną w pole karne dograł Lerma, a futbolówkę nad Kepą przerzucił Goslin. Sytuację próbował uratować jeszcze Azpilicueta, który wybił jednak piłkę już zza linii. Początkowo gol nie został uznany z powodu spalonego, ale po wideoweryfikacji, arbiter wskazał na środek boiska.

Chelsea FC – Bournemouth 0:1 (0:0)

0:1 Gosling 84′

Do sporej niespodzianki doszło dziś na King Power Stadium, gdzie notujące serię ośmiu ligowych zwycięstw z rzędu Leicester straciło nieoczekiwanie punkty w starciu z przeodstatnim w tabeli Norwich. Strata punktów spowodowała, że Lisy do liderującego Liverpoolu tracą już dziesięć oczek.

Obie bramki padły jeszcze przed przerwą – wynik w 26. minucie otworzyły Kanarki, po tym jak po prostopadłym podaniu Buendii, płaskim strzałem Schmeichela pokonał Pukki. Rezultat meczu ustalony został siedem minut przed przerwą – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka po strzale głową Vardy’ego nie zmierzała w światło bramki, ale niefortunnie interweniujący Krul posłał ją do siatki.

Leicester City – Norwich City 1:1 (1:1)

0:1 Pukki 26′
1:1 Krul (sam.) 38′

Coraz bliżej Top Four znajdują się piłkarze Sheffield United, którzy po dzisiejszym zwycięstwie w pojedynku beniaminków, do czwartej Chelsea tracą tylko cztery punkty. Aston Villa, która poniosła dziś trzecią porażkę z rzędu, pozostaje tuż nad strefą spadkową.

Bohaterem Szabli został dziś John Fleck – 28-letni Szkot otworzył wynik meczu pięć minut po zmianie stron, kiedy to wykorzystał płaskie dogranie Lundstrama, a w 73. minucie, dołożył drugą bramkę po asyście McGoldricka. Dziesięć minut przed końcem, szansę na zdobycie gola kontaktowego miał jeszcze Grealish, który nie wykorzystał jednak rzutu karnego.

Sheffield United – Aston Villa 2:0 (0:0)