The Reds nie zwalniają tempa. Liverpool rozbił Leicester

Juergen Klopp

W hicie 19. kolejki angielskiej ekstraklasy Leicester City przegrał w roli gospodarza z Liverpoolem FC 0:4. Tym samym Virgil Van Dijk i spółka mogą pochwalić się już bilansem 52 punktów na swoim koncie.

Niezwykle ciekawie zapowiadała się potyczka na King Power Stadium, gdzie wicelider Premier League mierzył się z liderem tych rozgrywek. Piłkarze Lisów chcieli wrócić na zwycięski szlak po porażce z Manchesterem City. The Reds mieli z kolei nadzieję na dziewiątą ligową wygraną z rzędu.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji zespołem dominującym na boisku byli podopieczni Juergena Kloppa. Gra teamu z Anfield Road przypominała w pewnym sensie szwajcarski zegarek, w którym nic nie było dziełem przypadku, a wszystko funkcjonowało bez żadnych zastrzeżeń.

Wynik meczu został otwarty dopiero w 31. minucie, gdy do siatki trafił Roberto Firmino. Brazylijczyk głową skierował piłkę do siatki po uderzeniu Trenta Alexandera-Arnolda. Wcześniej natomiast swoich szans na zdobycie bramki nie wykorzystali Sadio Mane i Momo Salah.

Po zmianie stron miała natomiast miejsce prawdziwa rzeź niewiniątek w wykonaniu ekipy z Liverpoolu. Najpierw w 71. minucie rzut karny podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Caglara Söyüncü wykorzystał James Milner. Z kolei chwilę później prowadzenie The Reds podwyższył Firmino.

Ostatnie słowo należało z kolei do Anglika Alexandra-Arnolda, który w 78. minucie uderzeniem z prawej nogi z okolic narożnika pola karnego rywali ustalił wynik rywalizacji na 4:0 dla Liverpoolu. Tym samym siedemnasta wiktoria w tym sezonie angielskiej ekstraklasy w wykonaniu The Reds stała się faktem.

Leicester City – Liverpool FC 0:4 (0:1)

0:1 Firmino 31′
0:2 Milner 72′ (k.)
0:3 Firmino 74′
0:4 Alexander-Arnold 78′