Man City na remis z Orłami, dublet Aguero

Sergio Aguero

Manchester City zremisował w spotkaniu 23. kolejki z Crystal Palace 2:2. Tym samym ekipa z Etihad Stadium kolejny raz potwierdziła, że jest w stanie z każdym stracić gola, potrafiąc też wychodzić z trudnego dla siebie położenia. The Citizens byli dzisiaj nawet blisko pełnej puli, ale na własne życzenie stracili dwa “oczka”.

Mistrzowie Anglii przystępowali do swojej potyczki, chcąc wygrać swoje czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo. Zawodnicy Orłów liczyli jednak na sprawienie niespodzianki na Etihad Stadium, gdzie gospodarze nie przegrali od 7 grudnia, gdy w derbach ulegli Man Utd.

W pierwszej połowie padł tylko jeden gol, ale ku zdziwieniu wielu postronnych obserwatorów bramkę zdobył Cenk Tosun, kierując futbolówkę do siatki po uderzeniu głową. Napastnik Crystal wykorzystał podanie od Martina Kelly’ego. Do przerwy miał zatem miejsce niespodziewany rezultat w błękitnej części Manchesteru.

W drugiej połowie Obywatele zdołali wyrównać stan rywalizacji w 82. minucie. Do siatki rywali trafił Sergio Aguero, notując swoje 250. trafienie dla Man City i 178. w angielskiej ekstraklasie dla tej ekipy. Argentyńczyk na tym jednak nie poprzestał, notując w 88. minucie swoje 18. trafienie głową.

Podopieczni Josepa Guardioli dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwo w 90. minucie, na co wpływ miało samobójcze trafienie Fernandinho. Tym samym Man City zaliczył swój trzeci remis w sezonie, a piłkarze Orłów zanotowali swój czwarty z rzędu kompromis, a ogólnie dziewiąty w kampanii.

Manchester City – Crystal Palace 2:2 (0:1)