Man City ogrywa Lisy!

Gabriel Jesus

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 27. kolejki Premier League, Manchester City skromnie 1:0 pokonał na wyjeździe Leicester City i umocnił się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Od początku kibice oglądali bardzo ciekawe spotkanie, w którym obie drużyny szukały okazji do zdobycia gola. W ósmej minucie bliskie objęcia prowadzenia było Leicester, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem piłka po strzale Vardy’ego trafiła w słupek.

W odpowiedzi bardzo groźnie z dystansu uderzał Mahrez, ale świetną interwencją popisał się Schmeichel. Duński bramkarz Lisów nie dał się zaskoczyć także w 17. minucie Gundoganowi.

W pierwszej połowie groźnie pod bramką Manchesteru City było jeszcze w 37. minucie, gdy na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się James Maddison. NA posterunku był jednak Ederson.

Osiem minut po przerwie po raz kolejny do interwencji zmuszony został Schmeichel, który tym razem odbił piłkę po płaskim strzale De Bruyne’a z około czternastu metrów.

W 61. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Manchesteru City za zagranie piłki ręką przez Dennisa Praeta. Podopiecznym Josepa Guardioli i tym razem nie udało się zdobyć gola, bowiem uderzenie Aguero z jedenastu metrów wybronił świetnie dysponowany Schmeichel.

Manchester City nie zamierzał jednak rezygnować i w kolejnych minutach szukał kolejnych okazji. Ich ataki przyniosły w końcu efekt w 80. minucie. Po podaniu Mahreza, bramkarza Leicester uderzeniem z prawej strony pola karnego pokonał Gabriel Jesus, zapewniając tym samym swojej drużynie komplet punktów.

Leicester City – Manchester City 0:1 (0:0)

0:1 Gabriel Jesus 80′

Leicester: Schmeichel – Soyuncu, Evans, Fuchs (90+2′ Perez) – Pereira, Maddison, Tielemans, Praet (85′ James), Chilwell – Iheanacho (46′ Barnes), Vardy

Man City: Ederson – Walker, Fernandinho, Laporte (58′ Otamendi), Mendy – Rodri – Mahrez, Gundogan, De Bruyne, Bernardo Silva – Aguero (77′ Jesus)