West Ham z ważnym zwycięstwem, grał Fabiański

Łukasz Fabiański

Zawodnicy West Ham United – w meczu Premier League – wygrali z Watfordem FC 3:1. Bramki dla triumfatorów zdobywali Antonio, Soucek i Rice. W barwach Młotów całe spotkanie rozegrał Fabiański.

Piątkowe spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. W końcu oba kluby miały dokładnie po 34 oczka, czyli jedynie po trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Każdej ze stron zależało tutaj na triumfie.

Co działo się w tej konfrontacji? Piłkarze Moyesa rozpoczęli od bardzo mocnego uderzenia. Już po dziesięciu minutach prowadzili bowiem dwoma trafieniami. Jak do tego doszło? Najpierw bramkę, w szóstej minucie, zdobył Antonio. Piłkarz WHU znalazł się w dogodnej sytuacji i udało mu się precyzyjnym strzałem zaskoczyć golkipera Szerszeni.

Cztery minuty potem Bowen znalazł w polu karnym Soucka. Ten popisał się zaś precyzyjnym uderzeniem głową i londyńczycy byli znacznie bliżej bardzo ważnego dla siebie zwycięstwa w kontekście walki o utrzymanie.

W 36. minucie było już 3:0. Noble zagrał do Rice’a, ten huknął z dystansu i pokonał Fostera bardzo dokładnym uderzeniem.

Kilka minut po zmianie stron Doucoure przedarł się przez defensywę Młotów, ale trafił tylko w słupek. Piłka trafiła jednak do Deeneya, a ten pokonał bezradnego w tej sytuacji Fabiańskiego.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gracze z Londynu zdobyli komplet punktów. Obecnie West Ham zajmuje 15. miejsce (37 punktów) i ma spokojną sytuację przed dwiema ostatnimi kolejkami. Watford jest w gorszym położeniu. Szerszenie są na 17. lokacie (34 oczka) i mają jedynie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.