Fabiański bohaterem! West Ham z kompletem

Łukasz Fabiański

Gol Soucka z doliczonego czasu gry dał graczom West Ham United komplet oczek w starciu z piłkarzami Fulham FC. Młoty wygrały 1:0 (0:0) i awansowały na jedenaste miejsce w ligowej tabeli Premier League. Warto dodać, że w szeregach WHU całe spotkanie rozegrał Fabiański, który obronił w końcówce rzut karny.

Co działo się w Londynie? Piłkarze Młotów mogli wyjść na prowadzenie już w czwartej minucie. Dobrze w bramce przyjezdnych spisał się jednak Areola, który najpierw obronił uderzenie Masuaku, a potem Cresswella.

Gospodarze mieli kolejną sytuację w siódmej minucie. Wówczas do piłki doszedł Haller, ale jego próba ostatecznie zatrzymała się tylko na poprzeczce bramki beniaminka z Londynu. W 24. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Mitrović, ale jego uderzenie nie było zbyt precyzyjne…

Pięć minut po zmianie stron goście znowu znaleźli się w tarapatach. Do rzutu wolnego podszedł Cresswell, ale ostatecznie trafił tylko w poprzeczkę. Cały czas czekaliśmy zatem na pierwsze trafienie dzisiejszego wieczora.

Zawodnicy WHU w końcu dopięli swego. W doliczonym czasie gry zakotłowało się w polu karnym rywali. Benrahma przytomnie zagrał do Soucka, a ten pokonał golkipera Fulham FC. Goście mogli jednak wyrównać. Kilka minut potem mieli rzut karny, ale Lookman nie wykorzystał jedenastki. Piłkarz Fulham FC chciał sprytną podcinką doprowadzić do wyrównania, ale Fabiański był czujny i zapewnił swojej ekipie trzy oczka.

Co czeka oba zespoły w następnej serii gier? Klub Fabiańskiego zagra w delegacji z Sheffield United. Natomiast gracze beniaminka podejmą Everton FC.