Lisy sprytniejsze od Wilków, Leicester nowym liderem

Jamie Vardy

Zawodnicy Leicester City – w Premier League – skromnie wygrali z Wolverhampton Wanderers 1:0 (1:0). Jedynego gola w tej niedzielnej potyczce zdobył Vardy (z rzutu karnego). Dorobek angielskiego napastnika mógł być bardziej okazały, ale druga jedenastka nie została przez niego już wykorzystana.

Co działo się w tym meczu? Piłkarze gospodarzy objęli prowadzenie już w 15. minucie. Wtedy to rzut karny pewnie wykorzystał Vardy, który kompletnie zmylił interweniującego Rui Patricio.

W 42. minucie portugalski bramkarz otrzymał szansę na rehabilitację. Gospodarze mieli drugi rzut karny i tym razem górą był Rui Patricio. Dzięki tej interwencji Wilki przegrywały tylko 0:1 i cały czas miały szanse na dobry rezultat.

W 77. minucie zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Najpierw strzał Nevesa został skutecznie obroniony przez Schmeichela. Chwilę później dobrej sytuacji na doprowadzenie do stanu 1:1 nie wykorzystał Dendoncker.

W 83. minucie podopieczni Rodgera mogli definitywnie zamknąć ten mecz. Okazję miał Barnes, lecz uderzył ponad poprzeczką i cały czas mieliśmy 1:0 dla Lisów.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Leicester City pokonało Wolverhampton Wanderers 1:0. W tym momencie gospodarze są na pierwszym miejscu (18 oczek). Goście zajmują ósmą lokatę (13 punktów).