Southampton vs Fulham

dodał: Mateusz Dolniak  |  źródło: anglia.goal.pl  |  07.10.2012 11:00
Dla Southampton przeskok z Championship na poziom Premier League okazał się niezwykle brutalny i choć Święci w sześciu spotkaniach zdobyli tylko o jedną bramkę mniej niż lider to strata aż 18 goli sprawiła, że na koncie beniaminka póki co widnieją tylko trzy punkty. Fulham natomiast po wielu zmianach kadrowych, które nastąpiły w letniej przerwie radzi sobie całkiem nieźle. Jedyną poważną wpadką Cottagers była porażka w derbowym meczu z West Hamem.

W poprzedniej kolejce podopieczni Martina Jola podejmowali na własnym stadionie zespół Mistrza Anglii. Mecz zaczął się dla londyńczyków bardzo dobrze, bowiem już po 10 minutach prowadzili w starciu z faworytem. Bramkę po kontrowersyjnym rzucie karnym zdobył Mladen Petrić. Późniejsze bramki Aguero i na trzy minuty przed końcem meczu Dzeko sprawiły jednak, że wszystkie punkty, które były tego dnia do zdobycia zgarnęli podopieczni Roberto Manciniego. W ekipie z Londynu zabrakło tego dnia nowego napastnika Dymitara Berbatowa, który nie zdążył się wyleczyć i nie zagra także w niedzielne popołudnie. Bezkompromisowe Fulham z dziewięcioma punktami zajmuje obecnie dziewiątą pozycję w tabeli Premier League.

Święci zaś w minioną sobotę gościli na Goodison Park, gdzie mierzyli się z będącym w świetnej formie Evertonem. Szybką bramkę dla gości zdobył Gaston Ramirez, jednak jeszcze przed końcem pierwszej połowy bramka Osmana i dwa trafienia Jelavicia ustaliły wynik spotkania na 3-1. W środku poprzedniego tygodnia podopieczni Nigela Adkinsa pokonali natomiast Sheffield Wednesday w ramach Capital One Cup. Sheffield, które w poprzedniej rundzie wyeliminowało właśnie Fulham. Porażka graczy z St. Mary's Stadium w meczu przeciwko Cottagers może spowodować, że Southampton całe dwa tygodnie przeznaczone na przerwę reprezentacyjną spędzi w strefie spadkowej.

Martin Jol w niedzielnym starciu nie będzie mógł przede wszystkim skorzystać z usług Dymitara Berbatowa. Wątpliwy jest także występ Mladena Petricia, co sprawia, że najprawdopodobniej wysuniętym napastnikiem będzie Hugo Rodallega. Możliwy jest powrót do składu Philippe Senderosa, Kerima Frei'a i Kierana Richardsona. Gotowi wciąż nie są jednak Simon Davies i Mahamadou Diarra. Warto wspomnieć też, że zaledwie kilkanaście godzin temu z Fulham podpisał kontrakt 29-letni senegalski pomocnik Mickael Tavares. Trudno jednak przypuszczać, by był włączony do kadry już na mecz z Southampton. Do składu Świętych może wrócić Francuz Morgan Schneiderlin, który wrócił w piątek do treningów z zespołem. Niedostępny dla Adkinsa wciąż jest Jack Cork.

Poprzednie spotkanie pomiędzy tymi zespołami miało miejsce ponad dziesięć lat temu, także na St. Mary's Stadium. Wówczas padł remis 1-1.

Arbitrem spotkania będzie Mark Clattenburg.

07.10 godz. 14:30 Southampton FC - Fulham FC

Typ Anglia.goal.pl: 1:3