Legia górą w starciu z Pogonią

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  23.05.2015 20:01
Legia Warszawa w drugim sobotnim spotkaniu 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 1:0. Gola na wagę kompletu punktów dla wciąż panujących mistrzów Polski strzelił Orlando Sa, który z powodu otrzymania żółtej kartki nie będzie mógł zagrać w kolejnym meczu.

Pogoń Szczecin do batalii z Legią Warszawa podchodziła, chcąc pokrzyżować plany gości w walce o tytuł mistrzowski. Ponadto ekipa z północnej Polski miała zamiar odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w fazie finałowej rozgrywek. Aczkolwiek Wojskowi również mieli swój cel i chcieli zrobić kolejny krok w jego kierunku.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce już w 12. minucie. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Brzyski, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę. Odpowiedź Granatowo-bordowych miała miejsce osiem minut później, ale Frączczak, który mógł znaleźć się w klarownej sytuacji, został powstrzymany przez swoich przeciwników.

Tymczasem w 28. minucie miała miejsce kontrowersja, która z pewnością będzie długo omawiana. W pole karne szczecinian wbiegał Broź, którego w subtelny sposób zahaczył Frączczak. Piłkarz Legii upadł w polu karnym, niczym rażony piorunem, ale sędzia nie wskazał na jedenasty metr i gra toczyła się dalej.

Bardzo dużo działo się w ostatnich fragmentach pierwszej części spotkania. Najpierw bliski zdobycia bramki na 1:0 dla Pogoni był Murawski, ale na przeszkodzie byłemu reprezentantowi Polski stanął Kuciak i wynik nie uległ zmianie. W drużynie Wojskowych na gola chęć miał z kolei Furman, lecz po jego próbie futbolówka również ostemplowała poprzeczkę.

Więcej informacji o T-Mobile Ekstraklasie na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

Po zmianie stron mocno na największego plusa meczu postanowił zapracować Dawid Kudła. Najpierw golkiper Portowców popisał się świetnymi interwencjami po uderzeniach Sa i Brozia w pierwszych fragmentach drugiej części gry. Po raz kolejny na wysokości zadania bramkarz gospodarzy stanął w 64. minucie, gdy obronił strzał Jodłowca.

Natomiast czternaście minut przed końcem podstawowego czasu gry przypomniał o sobie Orlando Sa. Świetną indywidualną akcją zaimponował Ondrej Duda. Defensorzy rywali próbowali wybić piłkę spod jego nóg. Zrobili to jednak tak niefortunnie, że ta trafiła pod nogi portugalskiego napastnika Legii, a ten nie miał problemów ze strzeleniem swojego trzynastego gola w sezonie.

Do końca zawodów wynik nie uległ zmianie i legioniści okazali się lepsi od Pogoni w Szczecinie. Dla stołecznej drużyny była to 19 wiktoria w trwającej kampanii. Tymczasem gospodarze zanotowali swoją czternastą porażkę w tym sezonie. Dodajmy, że przynajmniej do jutra Legia będzie liderem rozgrywek.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
0:1 Orlando Sa 76'

Oceń zawodników: Pogoń Szczecin vs Legia Warszawa (0:1)