Aston Vila vs Leicester

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  16.01.2016 09:00
Wicelider tabeli Premier League - Leicester City wybierze się w sobotę do Birmingham. Lisy będą faworytami potyczki z Aston Vilą.

HISTORIA:

Dla obu drużyn będzie to druga potyczka w tym sezonie. We wrześniu minionego roku Aston Villa przysporzyła Leicester niemałych problemów. Lisy wygrały wówczas po zaciętym meczu na własnym boisku 3:2. Decydująca bramkę zdobył w 89. minucie Nathan Dyer.

OSTATNIE WYNIKI:

Wygrywając w środku tygodnia wyjazdowy mecz z Tottenhamem (1:0) Leicester potwierdził, że nie zamierza opuścić w najbliższym czasie drugiej lokaty w tabeli. Lisy odniosły pierwszą wygrana w tym roku, rehabilitując się za wcześniejszy remis z Bournemouth i porażkę z Liverpoolem.

Tym razem Leicester czeka pojedynek z ostatnią w tabeli Aston Villą. Drużyna z Birmingham zagrała we wtorek jeden z najlepszych meczów minionych tygodni, pokonując 1:0 Crystal Palace. Strata do siedemnastego w stawce Swansea wynosi jednak nadal aż osiem punktów.

TAKTYKA:

Aston Villa spodziewa się powrotu kontuzjowanych zawodników. Tacy gracze jak Sanchez, Hutton czy Agbonlahor wznawiają już treningi i mogą pojawić się w sobotę na boisku. Zdolny do gry w barwach Lisów powinien być natomiast Jamie Vardy.

DYSKUSJA

Do dyskusji na temat  meczu zapraszamy w komentarzach. Najciekawsze z nich pojawią się poniżej...

16.01. godz. 18:30, Villa Park w Birmingham