Towarzysko: Holendrzy ostudzili głowy Anglików

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Goal.pl  |  29.03.2016 22:54
Po zwycięstwie w meczu towarzyskim z Niemcami w reprezentacji Anglii zapanowała euforia. Dziś na ziemię podopiecznych Roy'a Hodgsona sprowadziła Holandia, która triumfowała na Wembley 2:1. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Luciano Narsingh.

W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywali się Anglicy, ale to Holendrzy z większą łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich. Kilka razy poważnie zagrozili bramce Frasera Forstera, ale ostatecznie nie dał się zaskoczyć rywalom.

Cztery minuty przed przerwą Synowie Albionu zdołali niespodziewanie otworzyć wynik konfrontacji. Anglicy fenomenalnie rozmontowali defensywę Oranje na małej przestrzeni. W końcowej fazie akcji Kyle Walker wyłożył piłkę Jamie’mu Vardy’emu, który musiał jedynie wpakować piłkę do siatki.

Pięć minut po zmianie stron zawodnicy Danny’ego Blinda doprowadzili do wyrównania. Piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Danny Rose. W efekcie sędzia podyktował rzut karny, którego pewnym strzałem na gola zamienił Vincent Janssen.

Anglicy starali się odpowiedzieć natychmiast, ale goście wytrzymali ich napór. W kolejnej fazie spotkanie stało się bardziej wyrównane, ale prowadzone było w znakomitym tempie.

W 77. minucie gola na 2:1 zdobyli Holendrzy. Janssen wygrał pojedynek z obrońcą w polu karnym. Zauważył na piątym metrze niepilnowanego Luciano Narsingha i zgrał do niego piłkę. Skrzydłowy PSV Eindhoven mocnym strzałem posłał futbolówkę do siatki. Synowie Albionu do końca starali się odwrócić losy pojedynku, ale ostatecznie zabrakło im na to czasu.

Anglia - Holandia 1:2 (1:0)