Wiktoria Leicester, remis w Southampton

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: anglia.goal.pl  |  27.08.2016 18:00
Zawodnicy Leicester wygrali na swoim terenie z piłkarzami Swansea 2:1 (1:0). Warto dodać, że Fabiański obronił w tym meczu rzut karny. Tymczasem gracze Southampton zremisowali z Sunderlandem 1:1 (0:0).

Co działo się w Leicester? Gospodarze wyszli na prowadzenie w 32 minucie. Wówczas Drinkwater znakomicie uruchomił Vardy’ego, a ten pokonał Fabiańskiego.

W 45 minucie na 2:0 podwyższyć mógł Okazaki, ale tym razem polski golkiper zdołał sparować futbolówkę na rzut różny.

Siedem minut po zmianie stron mistrzowie Anglii prowadzili już różnicą dwóch goli po bramce Morgana. W 56 minucie rzutu karnego nie wykorzystał zaś Mahrez, którego zastopował znakomicie interweniujący Fabiański.

W 80 minucie goście za sprawą Fera strzelili bramkę kontaktową. W końcówce swoje okazje mieli jeszcze Mahrez czy Musa, ale wynik tego meczu już nie uległ zmianie i mistrzowie Anglii pokusili się o pierwszy triumf w nowym sezonie Premier League.

Leicester - Swansea 2:1 (1:0)
1:0 Vardy 32’
2:0 Morgan 52’
2:1 Fer 80'

Tymczasem na obiekcie Świętych, gospodarze stworzyli sobie pierwszą okazję w 11 minucie, jednak Tadić uderzył nad poprzeczką.

Siedem minut potem Pickford znakomitą interwencją zatrzymał strzał Austina. Do końca pierwszej połowy też nie padła ani jedna bramka.

W 55 minucie do głosu w końcu doszli goście. Golkipera Świętych próbował zaskoczyć Kone, ale uderzył tuż obok lewego słupka.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 80 minuty. Wtedy to "jedenastkę" wykorzystał Defoe. Goście nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, ponieważ pięć minut potem wyrównał Rodriguez. Ostatecznie obie ekipy zdobyły po jednym punkcie.

Southamton - Sunderland 1:1 (0:0)
0:1 Defoe 80' (k.)
1:1 Rodriguez 85’