Remis w hicie na White Hart Lane

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  27.08.2016 15:22
Świetnym widowiskiem był sobotni hit Premier League pomiędzy Tottenhamem Hotspur a Liverpoolem. Ostatecznie na White Hart Lane padł remis  (1:1). Patrząc na przebieg meczu, podział punktów należy uznać za zasłużony.

Spotkanie to mogło rozpocząć się od naprawdę mocnego uderzenia gości. Już w piątej minucie stuprocentową okazję miał Coutinho, który z bliskiej odległości nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Później zdecydowaną inicjatywę przejęli gospodarze, ale czujny między słupkami swojej bramki był Simon Mignolet.

The Reds przetrwali napór Kogutów i kończyli pierwszą połowę, znajdując się na prowadzeniu. Tuż przed zmianą stron goście otrzymali rzut karny. Błąd we własnej jedenastce popełnił Lamela, który sfaulował Firmino. Rzut karny na bramkę zamienił po chwili James Milner.

Po zmianie stron Tottenham rzucił się do ataku. To jednak Liverpool, za sprawą Sadio Mane trafił ponownie do siatki. Gol ten, ku rozczarowaniu gości, nie został uznany, gdyż sędzia odgwizdał nieznacznego spalonego.

Niewiele  brakowało, a w 65. minucie wyrównanie Kogutom dałby uderzający głową Alderweireld. Z jego strzałem poradził sobie Mignolet, ale był bezradny, gdy niespełna dziesięć minut później po dośrodkowaniu Diera na listę strzelców wpisał się Danny Rose.

Ostatecznie wynik w stolicy Anglii nie uległ już zmianie. Biorąc pod uwagę dynamikę meczu i liczbę stworzonych sytuacji, starcie to mogło się podobać.

Po meczu tym wyżej w tabeli jest Tottenham, który ma w dorobku pięć punktów. Liverpool zgromadził dotychczas cztery "oczka".

Delfinek | 27.08.2016 15:23

Ten karny dla Liverpoolu to jakiś żart, podobno tylko w Hiszpani są panienki typu Neymar. Nie wspominając o Mane którego nie powinno być od około 30min. Sędziowanie z roku na rok coraz gorsze i nie widać żeby ktoś coś robił w tym stopniu.

slawekmat | 27.08.2016 15:24

Zasłużony remis. W 1 polowie Lfc lepsze w 2 Tottenham. Dwie kontrowersyjne sytuacje karny i spalony Lfc.

Blue_heart | 27.08.2016 15:27

Pierwsza połowa dla Live, druga dla Spurs. Kane i Couthino dzisiaj bardzo słabo. Remis zasłużony.

A sędziowanie jak to w PL. Słabe...

THFC1882 | 27.08.2016 15:27

Jak Mane nie dostał czerwonej kartki to nie wiem . W sumie słaby mecz w naszym wykonaniu

Konrad Robert | 27.08.2016 15:28

Te zawody to naprawde na remis..Nawet statystyki sa podobne.
No coz znow blad Minonka mym zdaniem..szkoda bo bylo blisko trzech punktow.

Janusz_Tracz | 27.08.2016 15:28

Karny prawidłowo uznany drugi chyba też powinien być. Spalony to chyba o źdźbło (ja bym to puścił promując ofensywny football). Live powinno wygrać kurczę... a takie pytanie czy Kane w ogóle grał? ;p

figarro | 27.08.2016 15:32

Słabo zagraliśmy. Nie zasłużyliśmy nawet na 1 punkt. Patrząc na cały mecz, Live było lepsze. My zagraliśmy dobrze od 60 minuty.

Jednak sędzia to był koszmar. Mane... W 40 minucie nie powinno być go na boisku. W 50 minucie fauluje Rose przed sędzią liniowym. Nawet faulu nie odgwizdał. Poważny błąd sędziego.
Karny... Czy byl w szesnastce? Jak dla mnie nie, ale to kwestia centymetrów.
Brak karnego pod koniec meczu dla Live.
I mnóstwo nie odgwizdanych fauli dla Tottenhamu i momentami mocno aptekarskie sędziowanie dla Live.

mat19 | 27.08.2016 15:45

figarro
Karny 100% bł faul w polu, przecież to na powtórce widać ewidentnie...
Czerwo dla Mane
Karny za rękę Tob'iego
Wiele wręcz skandalicznych decyzji w obie strony. TEN SĘDZIA TO NIEPOROZUMIENIE

mat19 | 27.08.2016 15:46

figarro

Delfinek | 27.08.2016 15:57

Po przemyśleniach stwierdzam, że remis jest sprawiedliwy. Brak czerwonej dla Mane oraz karny za rękę. Chociaż można gdybać czy Liverpool by stworzył sobie tę sytuacje grając w osłabieniu. Jak Tottenham nie poprawi swojej gry to cienko ich widzę w LM, tak samo Lester. I się obawiam, że te dwa kluby mogą nie wyjść z grupy.

TheYidArmy | 27.08.2016 16:10

szkoda... powinniśmy to wygrać :/ , sędzia tez jakiś niewidomy

MasterArsenal | 27.08.2016 18:00

Coutinho jak nie bedzie w stanie zachowac zimnej krwi majac takie patelnie, czyli w kolejnym sezonie nie bedzie w stanie ustabilizowac wysokiej formy, to nigdy nie wyjdzie na wyzszy poziom.

Pierwsza polowa calkiem fajna, dobra gra kombinacyjna, w drugiej polowie chyba po 60 minutach u siebie Tottenham w koncu oddal celny strzal.
Dobrze, ze Kane'a sprzedalem przed kolejka, bo nim on sie rozkreci, to chyba jeszcze troche minie.
Krol strzelcow nie pokazal nic.
Mane powinien oczywiscie wyleciec z boiska, ale Pan Madley zawsze byl srednio-slabym sedzia.
Wynik sprawiedliwy, ale bardziej zalowac powinni pilkarze z Liverpoolu

Mr_Devil | 27.08.2016 20:38

Ręka w końcówce spotkania - strzela Wijnaldum blokuje Alderweireld: Ręka złożona przy ciele, nie ma zamiaru celowego zagrania, nie ma ruchu do piłki.. Nie dostał w dłoń czy w przedramię, tylko w okolice łokcia. Dyktowanie karnego za coś takiego, nie powinno mieć miejsca. Moim zdaniem to nawet nie jest 50/50.

Spalony... którego nie było:

...ALE należy pamiętać,że gola strzela facet, którego od dawna nie powinno być na boisku.

wg mnie tyle kontrowersji z tego meczu.

Stone1993 | 27.08.2016 23:39

Lol xd
Jak zwykle standardowo. Napisz sobie staly koment, ktory bedziesz wklejal pod meczami LFC. \"Sedzia podarowal punkty Liverpoolowi\".
Co mecz to samo, jak sedzia nie da czegos Live, to sie nie nalezalo, jak nie da przeciwnikom, to ich okradl.
Nie wiem co Ci siedzi w glowie, ale LFC juz od lat nie jest sila przeciwstawna do United, co najwyzej tlem, wiec ja nie potrafie zrozumiec co Ty wyczyniasz na tym portalu.

Co do meczu- czerwo dla Mane, karny na koniec sie NALEZAL, ale  ja jakos mam w zwyczaju, zeby jako najwiekszy blad liczyc ten pierwszy, bo pozniej nigdy nie wiadomo jak to wszystko by sie potoczylo, wiec jesli ktos bardziej zostal skrzywdzony to Tottenham.
Liverpool zagral lepiej niz Tottenham, ale nic z tego, skoro nie umie sie wykorzystywac okazji.

Mr_Devil | 28.08.2016 10:36

@up
Przychodzisz i jak zwykle mnie trollujesz, chociaż inni użytkownicy również piszą o kontrowersjach z tego meczu - mój wpis odnosi się do poprzednich opinii. Piszesz że coś się NALEŻAŁO, tak jakby wielkość liter o tym decydowała.. a ja opisuję dlaczego uważam, że coś się należało lub nie.. Nawet screeny itp. przyniosę, by to porządnie uzasadnić, więc kto tu kogo poważnie traktuje??
No i co najdziwniejsze, nie zgadzamy się tylko z jedną kontrowersją, bo domyślam się, że w sprawie 'spalonego' zgadzasz się ze mną.