Wygrana Evertonu, pech zespołu Boruca

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  27.08.2016 17:55
Piłkarze Evertonu zgodnie z planem zainkasowali trzy punkty, pokonując 1:0 Stoke City. Dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry rozstrzygnęły się natomiast losy meczu w Londynie. Crystal Palace zremisowało z Bournemouth 1:1.

Artur Boruc dwoił się i troił, by zachować w sobotę czyste konto. Był naprawdę blisko, gdyż popisał się paroma znakomitymi interwencjami. Co ważne, obronił także rzut karny Yahana Cabaye'a z 16. minuty gry.

Przez niemal cały mecz na prowadzeniu znajdowali się gracze Wisienek. Ubiegłoroczny beniaminek strzelił gola w 11. minucie, gdy bramkarza Crystal Palace pokonał Joshua King.

Gospodarze długo męczyli się, by znaleźć sposób na Artura Boruca. Sztuka ta udała im się ostatecznie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy precyzyjnym strzałem głową na listę strzelców wpisał się Scott Dann.

Crystal Palace - Bournemouth 1:1 (0:1)
0:1  King 11'
1:1 Dann 93'

Tylko jednego gola oglądano natomiast na Goodison Park, gdzie Everton pokonał 1:0 Stoke City. Co ciekawe, trafienie to przypisano bramkarzowi, Shayowi Givenowi. Jak do tego doszło? Uderzający w 51. minucie z rzutu karnego Leighton Baines trafił w słupek. Miał jednak furę szczęścia, gdyż piłka odbiła się od pleców bramkarza i wpadła do siatki.

Trzeba przyznać, że wygrana The Toffees była zasłużona. Goście z Britannia Stadium mogli stracić gola w pierwszej połowie, ale wybijali piłkę z linii bramkowej.

Piłkarze Stoke starali się wrócić do tego meczu i mieli swoją sytuację. Piłka po uderzeniu Marko Arnautovicia odbiła się jednak od poprzeczki i nie wpadła do siatki.

Zespół Ronalda Koemana odniosła drugie zwycięstwo w sezonie i jest tymczasowo wiceliderem tabeli.

Everton - Stoke City 1:0 (0:0)
1:0 Given (sam.) 51'