Zabójcza końcówka Crystal Palace

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  12.12.2017 22:56

Crystal Palace, dzięki doskonałej końcówce, odniosło trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Orły przed własną publicznością pokonały 2:1 Watford, dzięki dwóm trafieniom w ostatnich minutach. Dzięki tej wygranej zespół z Selhurst Park opuścił strefę spadkową.

Obie drużyny miały nadzieję na zgarnięcie pełnej puli. Ligowa tabela przemawiała zdecydowanie na korzyść gości, ale Crystal Palace chciało przedłużyć serię kolejnych spotkań bez porażki, która przed tym meczem wynosiła pięć.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla Watfordu, który już w 4. minucie wyszedł na prowadzenie. Kolejną asystę na swoje konto w tym sezonie zapisał Richarlison. Brazylijczyk tym razem precyzyjnie dośrodkował przed bramkę z lewej strony pola karnego, a Daryl Janmaat uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi.

W kolejnych minutach mogły paść kolejne bramki dla gości. Najpierw uderzenie Richarlisona zostało zablokowane przez jednego z obrońców, a 20. minucie tuż obok słupka uderzał Janmaat. W odpowiedzi nieznacznie niecelnie z dystansu strzelał Andros Townsend.

Bardzo dobrej okazji do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystał także Troy Deeney, który w 30. minucie z czterech metrów posłał piłkę obok słupka. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Watford również bardzo długo utrzymywał prowadzenie, ale w samej końcówce spotkania gospodarze doprowadzili do wyrównania. Najpierw w 87. minucie, z powodu drugiej żółtej kartki, boisko musiał opuścić pomocnik gości Tom Cleverley, a dwie minuty później jeden punkt gospodarzom uratował Bakary Sako.

Nie był to jednak koniec emocji w tym spotkaniu. W doliczonym czasie gry Crystal Palace przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po dograniu Zahy, zwycięstwo gospodarzom zapewnił James McArthur.

Crystal Palace – Watford 2:1 (0:1)
0:1 Janmaat 4'