Kolejny triumf Lisów

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  13.12.2017 22:36

Czwarte zwycięstwo w Premier League z rzędu odnieśli dziś piłkarze Leicesteru City, którzy zdeklasowali na St. Mary's Stadium Southampton 4:1 (3:0). Goście z King Power Stadium sprawę załatwili jeszcze przed przerwą, kiedy to bramki zdobyli Mahrez, Okazaki i King. Po zmianie stron trafili Yoshida i ponownie Okazaki.

Czterech zmian po remisie z Arsenalem dokonał Mauricio Pellegrino - miejsca Stephensa, Hojbjerga, Redmonda i Ward-Prowse'a zajęli Cedric, Lemina, Boufal i Davis. Trzech piłkarzy po wygranej na St. James' Park wymienił Claude Puel - zamiast Chilwella, Iborry i Gray'a, mogliśmy oglądać Fuchsa, Kinga oraz Okazakiego.

Od pierwszych minut sporo działo się na murawie St. Mary's Stadium - w drugiej minucie szansy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie wykorzystał Yoshida, a dziewięć minut później prowadzenie objęli goście. Święci zapomnieli chyba o walorach Mahreza i zostawili Algierczykowi stanowczo za dużo wolnego miejsca, a ten uderzeniem zza pola karnego pokonał Forstera.

W kolejnych minutach bliscy zdobycia drugiego gola byli piłkarze Claude'a Puela. Dwa razy przed szansą stanął Okazaki - pierwszą próbę Japończyka odbił Forster, a w drugim przypadku, na linii asekurować bramkarza musiał Lemina. W 31. minucie bramkę na 2:0 powinien zdobyć Vardy, ale fantastyczną interwencją popisał się Forster.

Przewaga Leicesteru przyniosła wymierny efekt w 32. minucie, kiedy to piłkarze z King Power Stadium podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na przedpole pod nogi Fuchsa - po strzale Austriaka futbolówka szczęśliwie padła łupem Okazakiego, który z kilku metrów skierował ją do siatki.

Goście nie mieli zamiaru jednak poprzestać na dwubramkowym prowadzeniu i w 38. minucie było już 0:3 - po dośrodkowaniu Mahreza z rzutu wolnego, futbolówkę wzłuż bramki zagrał Maguire, a do siatki bez większych problemów skierował ją King. Chwilę później groźne uderzenie Ndidiego odbił jeszcze Forster.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i znów stroną dominującą były Lisy - w pierwszych dziesięciu minutach drugiej odsłony swoje okazje mieli Mahrez i Maguire, ale w obu przypadkach skuteczne interwencje zanotował Forster.

W 61. minucie promyk nadziei w serca kibiców wlał Yoshida - po dośrodkowaniu Bertranda z rzutu rożnego, Japończyk skierował futbolówkę do siatki głową. Gol ten rozbudził gospodarzy - sześć minut później bramkę na 2:3 zdobyć mógł Austin, ale skórę Lisom uratował Schmeichel.

Gdy wydawało się, że podopieczni Pellegrino wracają do żywych, goście z King Power Stadium brutalnie stłumili pierwsze oznaki buntu. Po błedzie Soaresa, podopieczni Puela wyprowadzili szybką kontrę, a po podaniu Vardy'ego na 4:1 podwyższył Okazaki.

Lisy mogły tym samym cieszyć się z czwartego zwycięstwa z rzędu - aktualnie podopieczni Claude'a Puela zajmują ósmą lokatę, a w następnej kolejce zmierzą się z Crystal Palace. Piłkarze Southamptonu szansy na rehabilitację szukać będą w pojedynku z Chelsea.

Southampton - Leicester City 1:4 (0:3)
0:1 Mahrez 11'
0:2 Okazaki 32'