Skromna wygrana Man Utd

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  13.12.2017 22:56

Romelu Lukaku  |  fot. Grzegorz Wajda

Czerwone Diabły tym razem nie sprawiły zawodu swoim kibicom. W środowym spotkaniu 17. kolejki Premier League podopieczni Jose Mourinho skromnie 1:0 pokonali u siebie Bournemouth.

Manchester United był oczywiście zdecydowanym faworytem środowego spotkania. Gospodarze nie rozpoczęli jednak meczu najlepiej. Nie potrafili bowiem poważniej zagrozić bramce przeciwnika. Tymczasem w 22. minucie do interwencji zmuszony został De Gea, który bardzo dobrą interwencją nie dał się zaskoczyć Danielsowi.

Trzy minuty później podopieczni Jose Mourinho wyszli na prowadzenie. Po świetnym dośrodkowaniu Maty, najwyżej do piłki wyskoczył Romelu Lukaku i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi gości.

Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie, choć ambitnie grający goście szukali swoich okazji. Do sytuacji strzeleckich dochodzili Stanislas i Fraser, ale wynik nie ulegał zmianie.

W 60. minucie na 2:0 powinien podwyższyć Anthony Martial, który otrzymał dobre podanie od Lukaku, ale z pięciu metrów nie trafił praktycznie do pustej bramki. Kilkanaście minut później bliski zdobycia bramki był Rashford, ale futbolówka po jego potężnym strzale z dystansu trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie wynik nie uległ jednak zmianie.

Manchester United – AFC Bournemouth 1:0 (1:0)
1:0 Lukaku 25'