Wygrana United, jubileusz Lukaku

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  31.03.2018 17:52

Romelu Lukaku  |  fot. Grzegorz Wajda

Manchester United odpowiedział na zwycięstwo Liverpoolu i pokonując przed własną publicznością Swansea City 2:0 (2:0), Czerwone Diabły powróciły na pozycję wicelidera. Strzelanie rozpoczął Romelu Lukaku, który zdobył swojego setnego gola w Premier League, a wynik meczu ustalił Alexis Sanchez. 90 minut w barwach Łabędzi rozegrał Łukasz Fabiański.

Pięciu zmian po pucharowym zwycięstwie z Brighton dokonał w wyjściowej jedenastce Jose Mourinho - miejsca Shawa, Bailly'ego, McTominay'a, Martiala i Romero zajęli Young, Lindelof, Pogba, Alexis Sanchez i de Gea. Trzech graczy po porażce w FA Cup z Tottenhamem wymienił Carlos Carvalhal - Nordfeldt, Carroll i Abraham zostali zastąpieni przez Fabiańskiego, Clucasa i Andre Ayew'a.

Niespełna pięciu minut potrzebowali gospodarze, by objąć prowadzenie - Alexis Sanchez zagrał w polu karnym do Lukaku, a futbolówka po strzale Belga, podbita jeszcze po drodze przez Mawsona, zatrzepotała w siatce bezradnego Fabiańskiego. Dla 24-latka było to już setne trafienie w Premier League.

Pięć minut później mogło być 2:0, ale tym razem Polak popisał sie świetną interwencją po uderzeniu belgijskiego napastnika United. W 20. minucie Czerwone Diabły zdobyły drugiego gola - po podaniu Lingarda futbolówka dość szczęśliwie trafiła pod nogi Alexisa Sancheza, który wykorzystał sytuację sam na sam z Fabiańskim.

Dziesięć minut po przerwie zakotłowało się w polu karnym Łabędzi - po dośrodkowaniu Maty piłkę głową zgrał Lukaku, ale Alexis Sanchez posłał ją nad poprzeczką. Chwilę później po centrze Pogby przed szansą na zdobycie gola stanął Mata, ale Hiszpan nie trafił z kilku metrów w światło bramki.

Niespełna kwadrans po zmianie stron swój kunszt dwukrotnie zaprezentował de Gea - Carroll zagrał w pole karne do Abrahama, który sprytnie odwrócił się z rywalem na plecach, ale silne uderzenie napastnika Swansea fantastycznie zablokował de Gea. Chwilę później, Hiszpan ponownie interweniował po strzale Abrahama, który skorzystał z dobrej centry Olssona.

W 80. minucie Pogba zagrał w pole karne do Lukaku, którego strzał z kilku metrów świetnie wybronił Fabiański. Jak pokazały powtórki, arbiter powinien jednak w tej sytuacji wcześniej przerwać grę, albowiem Belg przy przyjęciu piłki pomagał sobie ręką.

Manchester United wrócił tym samym na pozycję wicelidera odebraną piłkarzom Jose Mourinho przez Liverpool kilka godzin wcześniej. W następnej kolejce United zagrają w derbach Manchesteru z Obywatelami, a Łabędzie podejmą West Bromwich Albion.

Manchester United - Swansea City 2:0 (2:0)