Perez bohaterem Srok

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  31.03.2018 17:54

W rozegranej na St. James' Park konfrontacji beniaminków, Newcastle United pokonało przed własną publicznością Huddersfield Town 1:0 (0:0). Decydującego o losach meczu gola zdobył dziesięć minut przed końcem spotkania Ayoze Perez.

Rafa Benitez posłał dziś na murawę identyczną jedenastkę, jak w wygranym przed przerwą reprezentacyjną spotkaniem przeciwko Southampton. Aż pięciu zmian po porażce z Crystal Palace dokonał za to opiekun Terierów, David Wagner - miejsca Malone'a, Hadergjonaja, Ince'a, Quanera i Mounie zajęli Kongolo, Smith, Kachunga, van La Parra i Depoitre.

Pierwszą sytuację pod koniec pierwszego kwadransa stworzyli sobie gospodarze - strzał przewrotką Gayle'a zablokowali obrońcy, a dobijający Shelvey nie trafił w bramkę. Chwilę później doskonałą okazję miał jeszcze Ritchie, który przegrał jednak pojedynek jeden na jednego z Losslem.

W 28. minucie oko w oko z Duńczykiem stanął za to Gayle, który przerzucił futbolówkę nad bramkarzem... ale nie trafił w światło bramki. W końcówce pierwszej odsłony nieco więcej z gry mieli goście - w 40. minucie domagali się nawet rzutu karnego, ale arbiter nie dopatrzył się faulu na Kenedym.

O sporym szczęściu w 65. minucie mówić mógł Dubravka - po silnym uderzeniu głową w wykonaniu Zanki wydawało się, że piłka musi znaleźć się w bramce, ale ostatecznie trafiła jeszcze po drodze w Quanera, co znacząco ułatwiło bramkarzowi Newcastle skuteczną interwencję.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Sroki otworzyły wynik meczu - po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę na piąty metr wyłożył Kenedy, a do siatki posłał ją nadbiegający Ayoze Perez. Jak się później okazało, Hiszpan ustalił tym samym wynik meczu.

Dzięki bramce Pereza Newcastle odniosło dziewiąte zwycięstwo w sezonie i awansowało na 12. lokatę - Sroki mają już siedem punktów zapasu nad strefą spadkową. W trudniejszej sytuacji są Teriery, które mają trzy punkty przewagi nad Southampton, ale rozegrały o jedno spotkanie więcej.

W następnej kolejce Newcastle zmierzy się z Leicester, natomiast Huddersfield zagra z beniaminkiem z Brighton.

Newcastle United - Huddersfield Town 1:0 (0:0)