Niełatwa wygrana Liverpoolu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  31.03.2018 15:33

Bez niespodzianki obeszło się w pierwszym sobotnim spotkaniu 32. kolejki Premier League. Liverpool w wyjazdowym meczu, nie bez problemów, pokonał 2:1 Crystal Palace i przesunął się w ligowej tabeli na drugie miejsce.

Spotkanie niespodziewanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji pod bramką Liverpoolu. Karius świetnie jednak interweniował po strzale Zahy w sytuacji praktycznie sam na sam. Bramkarz Liverpoolu nie popisał się jednak kilka minut później, kiedy we własnym polu karnym sfaulował zawodnika Crystal Palace i prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Luka Milivojević.

W kolejnych minutach na boisku dominowali podopieczni Juergena Kloppa, który bardzo długo utrzymywali się przy piłce. Mieli jednak problemy ze stwarzaniem sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Groźniej zrobiło się dopiero w końcówce pierwszej połowy, kiedy Hennessey bronił uderzenia Salaha i Mane. Ostatecznie jednak na przerwę w zdecydowanie lepszych humorach schodziły Orły.

Druga połowa świetnie ułożyła się dla The Reds, którzy już w 48. minucie doprowadzili do wyrównania. Po płaskim zagraniu Milnera przed bramkę z lewej strony pola karnego, do siatki z kilku metrów trafił Mane. Tym samym dał sygnał swoim kolegom do kolejnych ataków, w poszukiwaniu drugiego gola.

Gospodarze nie zamierzali się jednak tylko ograniczać do bronienia dostępu do własnej bramki. Dogodne okazje do zdobycia drugiego gola dla Crystal Palace miał Benteke, ale za każdym razem uderzał niecelnie.

Kibice Liverpoolu doczekali się drugiego gola swojej drużyny w 83. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłkę przed bramkę przytomnie zgrał Milner, a Salah pewnym uderzeniem z siedmiu metrów nie dał szans bramkarzowi. Tym samym zapewnił swojej drużynie ważne trzy punkty.

Crystal Palace - Liverpool 1:2 (1:0)

1:0 Milivojević (k.) 12'