Puchar Anglii: Chelsea melduje się w finale

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  22.04.2018 17:51

Alvaro Morata  |  fot. Grzegorz Wajda

Chelsea zgodnie z planem uprała się w półfinale FA Cup z Southampton, wygrywając 2:0. Warto odnotować, że w składzie Świętych oglądaliśmy polskiego rodzynka - Jana Bednarka.

Nasz rodak w ustawieniu 5-3-2 grał jako lewy środkowy defensor i jak mówili sami komentatorzy, spisywał się naprawdę solidnie. Jeśli odczuwał tremę, to nie dawał tego po sobie poznać.

Chelsea miała rzecz jasna od początku meczu dużą przewagę. Southampton umiejętnie się broniło, dlatego też przez długi czasu utrzymywał się bezbramkowy remis. Raz Świętym dopisało też szczęście, gdy Willian uderzał w poprzeczkę.

Londyńczycy dopięli ostatecznie swego zaledwie minutę po przerwie. Prowadzenie dał im wówczas po efektownym dryblingu w polu karnym Olivier Giroud. Francuz po dograniu Edena Hazarda minął w tej akcji Bednarka, ale nie tylko Polak, ale cała defensywa Świętych zawiniła przy stracie tego gola.

Piłkarze Southampton starali się wyrównać. Szansę mieli w 72. minucie, ale na posterunku był wówczas bramkarz The Blues, Caballero. Losy tego pojedynku rozstrzygnięte zostały, gdy na murawie nie było już Bednarka. Chelsea zadała drugi cios w 82. minucie. Do siatki trafił wówczas głową Alvaro Morata. W końcówce londyńczycy mogli stracić choć jednego gola ale uratował ich słupek.

W finale FA Cup londyńska ekipa zmierzy się z Manchesterem United, który ograł w sobotę Tottenham. Mecz ten zostanie rozegrany tradycyjnie na Wembley. Zaplanowano go na 19 maja.

Chelsea - Southampton 2:0 (0:0)

1:0 Giroud 46'
2:0 Morata 82'

Soton - Yoshida 40', Lemina 55', Romeu 50', Hoedt 65'

Chelsea: Caballero - Azpilicueta, Cahill, Ruediger - Moses, Fabregas (76' Pedro), Kante, Emerson - Willian (64' Bakayoko), Hazard - Giroud (80' Morata)

Southampton: McCarthy - Soares, Hoedt, Yoshida, Bednarek (78' Gabbiadini), Bertrand - Lemina, Romeu, Hojbjerg (63' Tadić) - Austin, Long (62' Redmond)