West Ham pokonał Arsenal!

Łukasz Fabiański

Piątej porażki w obecnym sezonie doznali w sobotnie popołudnie piłkarze Arsenalu, którzy w derbowym meczu ulegli 0:1 West Ham United.

W 13. minucie Arsenal miał bardzo dobrą okazję do objęcia prowadzenia, jednak z dobrej strony zaprezentował się Fabiański, który obronił uderzenie Lacazette. Młoty groźniej odpowiedziały w 32. minucie, ale piłka po strzale Felipe Andersona przeszła tuż obok słupka bramki Kanonierów.

W 35. minucie groźnie z dystansu uderzał Guendouzi. Futbolówka nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez reprezentanta Polski. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Trzy minuty po przerwie na prowadzenie wyszedł West Ham. Po akcji prawą stroną i interwencji jednego z obrońców, piłka trafiła w polu karnym pod nogi Nasriego, który odegrał ją Rice’owi. Ten mocnym uderzeniem nie dał żadnych szans Leno.

Arsenal szukał swoich okazji do wyrównania. Swoje szanse mieli Aubameyang i Iwobi, ale w dobrych sytuacjach uderzali niecelnie. Ostatecznie Kanonierom nie udało się znaleźć sposobu na pokonanie Fabiańskiego.

West Ham United – Arsenal FC 1:0 (0:0)