West Ham pokonał Arsenal!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  12.01.2019 15:42

Łukasz Fabiański  |  fot. Grzegorz Wajda

Piątej porażki w obecnym sezonie doznali w sobotnie popołudnie piłkarze Arsenalu, którzy w derbowym meczu ulegli 0:1 West Ham United.

W 13. minucie Arsenal miał bardzo dobrą okazję do objęcia prowadzenia, jednak z dobrej strony zaprezentował się Fabiański, który obronił uderzenie Lacazette. Młoty groźniej odpowiedziały w 32. minucie, ale piłka po strzale Felipe Andersona przeszła tuż obok słupka bramki Kanonierów.

W 35. minucie groźnie z dystansu uderzał Guendouzi. Futbolówka nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez reprezentanta Polski. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Trzy minuty po przerwie na prowadzenie wyszedł West Ham. Po akcji prawą stroną i interwencji jednego z obrońców, piłka trafiła w polu karnym pod nogi Nasriego, który odegrał ją Rice'owi. Ten mocnym uderzeniem nie dał żadnych szans Leno.

Arsenal szukał swoich okazji do wyrównania. Swoje szanse mieli Aubameyang i Iwobi, ale w dobrych sytuacjach uderzali niecelnie. Ostatecznie Kanonierom nie udało się znaleźć sposobu na pokonanie Fabiańskiego.

West Ham United – Arsenal FC 1:0 (0:0)

1:0 Rice 48'

Arsenal – Mustafi, Kolasinac

West Ham: Fabiański – Zabaleta, Ogbonna, Diop, Cresswell – Noble, Rice – Antonio (82' Obiang), Nasri (71' Snodgrass), Anderson – Arnautović (71' Carroll).

Arsenal: Leno – Papastathopoulos, Koscielny, Mustafi (59' Ramsey) – Maitland-Niles (69' Bellerin), Guendouzi, Xhaka (59' Torreira), Kolašinac – Iwobi, Aubameyang – Lacazette

Komentarze | 10 komentarzy

Wardogs | 12.01.2019 15:42

Nic mnie szczerze mowiac nie zaskoczylem
Od momentu gdy widzialem wyjsciowa jedenastke a w niej Guendoziego.. ktory nie wiem co robi w tym 1 skladzie, ale z jego obecnoscia czulem katastrofe.

Zachwycil West Ham
Bardzo dobry wystep Andersona, o dziwo Nasriego !
Rice zawodnik meczu, cieszy mnie to bo jest to wychowanek CHELSEA !
Chociaz i Brazylijczyk by na ta nagrode zasluzyl.
Moment meczu gdy Nasri podbiega do lini bocznej i wysluc***e uwag co do ustawienia druzyny od trenera..
Takie zaufanie po takiej akcji ktora miala miejsce z udzialem Francuza, moze zaprocentowac jeszcze mocniej niz teraz
Austriak, jak sie rozegra to bedzie tez wzmocnienie. Skonczy sie plaga kontuzji i Chilijczyk moze wiele osiagnac z Mlotami.
Tyle
Fabianski wlasciwie nie mial nic do roboty.. ale czyste konto cieszy ;)

świetnie Młoty ! :)

cieszy mnie że WHU osiąga dobre wyniki, mam nadzieję że za rok bez kontuzji i zgrani osiągną coś wielkiego :)

sk13 | 12.01.2019 16:01

Arsenal zero pomysłu, niby były jakieś próby gry na jeden kontakt przed polem karnym i indywidualne akcje Iwobiego, ale to wszystko było strasznie średnie. Może gdyby w 1 połowie Lacazette i Auba podjęli kilka razy lepsze wybory to udałoby się coś strzelić, no ale tego nie zrobili.

West Ham nic wielkiego nie zagrał, ale na Arsenal wystarczyło być solidnym w defensywie, bo jakąś bramkę zawsze im się coś strzeli... Anderson raczej długo tu nie pogra, jest za dobry na Młoty, tak jak Zaha na Palace. Fajnie sobie radził Nasri jak na grę po tak długiej przerwie i świetnie czytający grę Diop, on też pewnie niedługo pójdzie do lepszego klubu.

Orino | 12.01.2019 16:22

No i tak jak przewidziałem że defensywa Arsenalu sie popisze. Szczerze powiem ze obecnie tylko ofensywa jest na jakims dobrym poziomie w Arsenalu. Zeby Noble z młodym Ricem zdominiowali środek? Nie spodziewałbym sie. Na miejscu włodarzy Arseanlu pozbyłbym sie Xhaki. Ten zawodnik nic nie daje. Ogladam 3 mecz Arseanlu w tym sezonie i jest strasznie wolny, niedokładny ponadto agresywny w odbiorze. Ponadto po odesjciu Ramseya bedzie przecietny. I pomyslec ze jeszcze 1,5 miesiaca temu mowiono o wspanialym sezonie Arsenalu ;) i dobrym wejsciu Emyrego. A tu nagle MU ma szanse dogonic Kanonierów w tabeli. Brawo młoty! Nasri zagrał bardzo dobry mecz, a pewnie nie tylko mnie zaskoczyło że pojawił sie w pierwszej jedenastce.

Rob66 | 12.01.2019 16:53

Arsenal to podobno mistrzowie drugiej polowy.
No to dzis im ewidentnie nie wyszlo.
Naprawde strasznie sie ich ogladalo.
Brawo WHU.

The Kop | 12.01.2019 18:24

Brawo Młoty derby dla WHU. Jeśli poprawili by skuteczność to w przyszłym sezonie widzę WestHam na 5~7 miejscu.

Mr_Devil | 12.01.2019 20:52