Ole Man Utd! Kolejne zwycięstwo

Marcus Rashford

Manchester United nie zwalnia tempa pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. W -sobotnie popołudnie Czerwone Diabły zapisały na swoje konto kolejny komplet punktów, tym razem pokonując 2:1 na własnym stadionie Brighton. Dzięki tej wygranej Czerwone Diabły awansowały na piąte miejsce w tabeli.

Od początku inicjatywa w tym spotkaniu zdecydowanie należała do podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera. Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie w 27. minucie. Pewnym uderzeniem z rzutu karnego popisał się Paul Pogba, który kilka chwil wcześniej sam był faulowany w polu karnym.

W pierwszej połowie Manchester United podwyższył jeszcze prowadzenie. W 42. minucie, po podaniu Diogo Dalota z piłką w polu karnym znalazł się Marcus Rashford, a następnie pięknym uderzeniem z lewej strony zaskoczył bezradnego bramkarza Brighton.

W drugiej połowie gospodarze starali się kontrolować wydarzenia na boisku, ale w 72. minucie pozwolili rywalom na zdobycie kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu Davy’ego Proppera z lewej strony boiska, piłka trafiła w polu karnym do Pascala Grossa, który strzałem z pięciu metrów nie dał szans Davidowi de Gei. Wynik 2:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester United – Brighton & Hove Albion 2:1 (2:0)

1:0 Pogba (k.) 27′
2:0 Rashford 42′