Pewna wygrana BVB, triumfy Hoffenheim, Mainz, Gladbach i Leverkusen

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  26.01.2019 17:22

Łukasz Piszczek  |  fot. Paweł Kot

W 19. kolejce Bundesligi zwycięstwa odniosły następujące ekipy: Borussia Dortmund, Hoffenheim, Mainz, Borussia Moenchengladbach i Bayer Leverkusen. Dortmundczycy rozgromili u siebie Hannover 5:1. Tyle samo bramek zobaczyli kibice na Schwarzwald-Stadion, gdzie Freiburg przegrał z Wieśniakami 2:4.

Borussia Dortmund bez większych problemów pokonała rywali z Hanoweru. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Hakimiego.

Od 60 do 67. minuty dortmundczycy strzelili trzy kolejne gole. Ich autorami zostali Reus, Goetze i Guerreiro. Gości tego dnia stać było tylko na trafienie honorowe. W 86. minucie bramkarza Borussii pokonał Hadzić.

Wynik meczu na 5:1 dla ekipy z Signal Iduna Park ustalił natomiast Witsel.

Dzięki tej wiktorii Borussia co najmniej utrzyma sześć punktów przewagi w ligowej tabeli nad Bayernem. Przypomnijmy, że monachijczycy swój mecz rozegrają jutro, kiedy to podejmą na swoim terenie Stuttgart.

5:1 Witsel 90'

Piszczek rozegrał 70 minut. Wtedy został zmieniony przez Schmelzera.

Żółte kartki

Hakimi - Akpoguma

Borussia: Buerki - Piszczek (70' Schmelzer), Weigl, Diallo, Hakimi - Delaney (Dahoud 79'), Witsel - Sancho, Reus, Guerreiro - Goetze (Alcacer 67')

Hannover: Esser - Wimmer, Akpoguma, Anton, Albornoz - Fossum, Bakalorz - Sarenren-Bazee (Asano 43'), Mueller (Dierssen 75'), Ostrzolek - Weydandt (Hadzić 84')

radrif | 26.01.2019 17:36

Nie był to dzisiaj najlepszy mecz w naszym wykonaniu, graliśmy trochę wolno i topornie. Najważniejsze są 3 punkty. Norymberga się starała, mieli parę groźnych sytuacji. Byli w grze tylko dzięki Mathenii, wybronił kilka naszych groźnych strzałów. Tu spokojnie mogło być co najmniej ze 4/5:2.

Nie jestem pewny co do spalonego przy bramce FCN na 1:2 (około 60 min, pierwszy ich strzał na bramkę w drugiej połowie...), wyglądało na prawidłowo zdobytego gola, ale stream nie był najlepszej jakości. W Bundes nie może być kolejki bez błędnej decyzji VAR ;)

Jeszcze wygrana przeciwko Augsburgowi i następne spotkania przeciwko Leverkusen, Wolfsburgowi i Schalke pokażą czy będzie to spokojny sezon w środku tabeli, czy będziemy się liczyć w walce o LE. O utrzymanie jestem już spokojny.

FORZA FSV

Matthew1987 | 26.01.2019 19:08

Fajnie ze chlopaki postrzelali :) Hannover raczej polowanie na nogi sobie urzadzil dzisiaj, na szczescie obylo sie bez kontuzji. Piszczek bardzo dobry mecz, solidny w defensywie i grozny w ataku, fajna akcja gdzie polecial przez cale boisko i tylko slaby celownik Reusa uchronil Hannover od straty bramki. Ogolnie mecz bez wiekszej historii.

Leverkusen ladnie, zdominowali kompletnie Wolfsburg na ich wlasnym terenie, widac juz powoli reke Bosza :)

Joker | 26.01.2019 20:27

BVB to raczej była dziś formalność, że sobie postrzelają, sami są w mega formie (co ten Sancho wyprawia to brak słów, Reus zresztą też kapitalny, choć dziś mało skuteczny, dodatkowo w topowej formie są Witsel czy Guerreiro), a dodatkowo Hannover jest słabiutki i szykuje się pewny spadek w ich wykonaniu...

Cieszy mnie natomiast to iż wygrały Hoffenheim i Bayer, bo są to zespoły o naprawdę sporym potencjale ofensywnym i jak go wykorzystują to zwyczajnie miło się ogląda te ekipy, poza tym widziałbym oba te kluby w przyszłej edycji LE, bo w LM to raczej zobaczymy BVB, Bayern, Gladbach (imponująca seria na własnym stadionie) i mimo wszystko Lipsk...

SCOUSER1892 | 28.01.2019 08:59

@radrif

nie narzekaj na sędziowanie w Niemczech, zapewniam cię że miałbyś dobre zdanie na temat niemieckich sędziów jak byś obejrzał kilka spotkań Premier League, po pierwsze nie ma VARu a po drugie każdy jeden sędzia musi popełnić jakiś błąd, często są wypaczane wyniki

co do BVB to fajnie że tak spokojnie i delikatnie poszło, Bayern odzyskuje swój rytm więc BVB nie może sobie pozwolić na stratę pkt.